Petrol Ofisi, ‘Maximus Usta Buluşmaları’ ile tüm Türkiye’de 6.000 ustaya ulaşacak

Bu haber 07 Mart 2019 - 14:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MAKSIMUS, YENİ FORMÜLÜ İLE %50 DAHA AZ YAĞ EKSİLTMESİ SUNUYOR

Petrol Ofisi, ‘Maximus Usta Buluşmaları’
ile tüm Türkiye’de 6.000 ustaya ulaşacak

Sektörün geleneksel lideri Petrol Ofisi, düzenlediği ‘Usta Buluşmaları’na bu yıl da Maximus ile devam ediyor. ‘Maximus Usta Buluşmaları’, yeni formülü ile %50 daha az yağ eksiltme özelliği taşıyan Maximus motor yağlarının relansmanı niteliğini taşıyor. Farklı illerde 58 günde düzenlenecek 40 toplantı ile tüm Türkiye’yi dolaşacak ‘Maximus Usta Buluşmaları’, ağır ticari araçlara hizmet veren toplam 6.000 ustaya ulaşacak.

‘Maximus Usta Buluşmaları’, İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki ustalara yönelik 6 Mart Çarşamba akşamı düzenlenen ilk toplantıyla start aldı. Sefaköy’deki Rodisson Blu Otel’de düzenlenen ilk ‘Maximus Usta Buluşması’, Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu’nun ev sahipliğinde, Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç Orhonoğlu ve şirket yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Madeni yağlar ve kimyasallar pazarı liderliğimizi aralıksız 9’uncu yıla taşıdık”

Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın Türkiye Madeni Yağlar ve Kimyasallar pazarında 2018 yılında da geleneksel liderliğine vurgu yapan Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, “Petrol Ofisi Madeni Yağlar, 140 bin tonluk üretim ve 65 bin tonluk depolama kapasiteleri, benzersiz bilgi birikimi, ileri teknolojisi, Ar-Ge gücü, 350’yi aşkın ürün çeşitliliği ve 16 bini aşkın satış noktası ile alanında Türkiye’nin en önemli markası konumundadır. Petrol Ofisi 2018 yılında, madeni yağlar ve kimyasallarda 100.000 tonu aşan satış hacmine ulaşmıştır. Petrol Ofisi Madeni Yağlar, 2018 yılında 4 kıtada 35 ülkeye 10.000 tonu aşan ihracat gerçekleşmiştir. Petrol Sanayi Derneği (PETDER) verilerine göre Petrol Ofisi, 2018 yılında yüzde 24,7’lik pay aldığı Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki liderliğini, 2010’dan bu yana aralıksız olarak sürdürerek, 9’uncu yılına taşımıştır.” dedi.

Usta Buluşmaları, 2018 yılında Maxima ile 7.000 ustaya ulaştı

2018 yılında ‘Usta Buluşmaları’nı otomotiv sektöründe binek ve hafif ticari araçlara ideal çözümler sunan Maxima ile gerçekleştirdiklerini de hatırlatan Sezgin Gürsu, “Geçtiğimiz yıl ‘Maxima – Usta Buluşmaları’nı, tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde 57 günde, 42 ilde ve 48 noktada düzenledik. Distribütörlerimiz, bayilerimiz, sanayi sitelerindeki işyerleri ve otomobil özel servis temsilcileriyle bir araya geldik. Toplantılarımızda, görsel kimliğiyle yenilenen ve pazardaki en yenilikçi ürün ailesi olan Maxima motor yağlarının özelliklerini tanıttık. Gördüğümüz yoğun ilgi ile ‘Maxima Usta Buluşmaları’nda planladığımızın da üzerine çıkarak, 7.000 usta ile buluştuk.” şeklinde konuştu.

Ağır ticari şoför ve ustalarını ‘Maximus Adam’ olarak tanımlıyoruz
onları yakından tanıyor, sorunlarını biliyor ve destek oluyoruz

Petrol Ofisi Madeni Yağlar 2019 yılında ‘Usta Buluşmaları’na ağır ticari araçların gözde markası Maximus ile sürdürdüklerini belirten Sezgin Gürsu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Maxima ile binek ve hafif ticaride olduğu gibi Maximus marka motor yağlarımız da, zengin ürün çeşitliliği ve yüksek nitelikleri ile Türkiye’deki tüm yaygın ağır ticari taşıt modellerinin ihtiyaçlarını en ideal şekilde karşılıyor. Maximus motor yağlarımız, ileri teknolojisi ve üstün özellikleri ile motorları koruyor, ömrünü uzatıyor, verimli çalışma sağlayarak performans kaybını önlüyor, yakıt tasarrufu sağlıyor, işletme giderlerini düşürüyor. Küresel spesifikasyonları karşılayan Maximus motor yağlarımız, ülkemiz ağır ticari araç parkındaki en yaşlı araçtan, en yeni teknolojiye kadar tüm ihtiyaçlara birebir çözüm sunan zengin ürün çeşitliliğine sahip.

Yeni formülü ile %50 daha az yağ eksiltme sunuyor

Petrol Ofisi olarak ağır vasıta şoförlerini ve ustalarını ‘Maximus Adam’ olarak tanımlıyoruz. Onlar Maximus Adam, zira güç, güven ve performans isteyen zorluğu çok yüksek bir iş yapıyorlar. Zor koşullarda çalışıyorlar. Onlarla dostluğumuz çok eski, ‘Maximus Adam’ı tanıyoruz, yakından takip ediyoruz. Yaşadıkları zorlukları biliyoruz, anlıyoruz ve onlara destek oluyoruz. İşte bu yaklaşımla Petrol Ofisi’nde Maximus ürün ailemizi, onların gücüne güç katmak için geliştirdik. Sektör standartlarına göre %50 daha az eksiltme sağlayan yeni formülüyle Maximus motor yağları, müşteri ve ustalarla ‘Maximus Adam’ ile buluşuyor.

58 günde düzenlenecek 40 toplantı ile 6.000 ustaya ulaşacak

2018 yılında Maxima ile gerçekleştirdiğimiz ‘Usta Buluşmaları’nı bu yıl da Maximus ile gerçekleştiriyoruz. Bugün burada ilkini gerçekleştirdiğimiz Petrol Ofisi ‘Maximus Usta Buluşmaları’, 58 günde gerçekleştireceğimiz toplam 40 toplantı ile tüm Türkiye’de toplam 6.000 ustaya ulaşacak.

Türkiye’nin her noktasına yayılmış 16 bin satış noktamızla tüketicilerimize ulaşıyoruz. Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak ürünlerimizi nihai tüketicilerle buluşturan perakendecilerimiz ve ustalarımız bizler için çok önemli, çok değerli. Dolayısıyla satış temsilcilerimizle, ustalarımızla, uzmanlarımızla doğrudan iletişim kurmaya, onlara birebir dokunmaya özen gösteriyoruz. Saha ziyaretlerimiz ve çeşitli aktivitelerimizin yanı sıra düzenlediğimiz Usta Buluşmaları da bizlere bu çok değerli fırsatı sunan en önemli organizasyonumuz konumunda. Madeni yağ alanında yeniliğe, teknolojiye öncülük eden bir marka olarak gelişime her açıdan önem veriyoruz. Bu doğrultuda Maximus Usta Buluşmaları’nda da, ustalarımızla, uzmanlarımızla, satış temsilcileri ile teknik eğitim ve teknolojik gelişmeler ile ilgili güncellemeler paylaşıyoruz.

Gelişen ihtiyaçlara, taleplere, hızlı ve en ideal çözümleri sunuyoruz

Yaygın ağımız, üstün kalitemiz, ileri teknolojimiz ve geniş ürün yelpazemiz ile yıllardır ustaların ve şoförlerin daima yanında olmaya büyük bir özen gösteriyoruz. En büyük özelliklerimizden biri de; yüksek üretim ve depolama kapasitemiz, üretim kabiliyetimiz, Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM ile benzersiz Ar-Ge gücümüz sayesinde, gelişen ihtiyaçlara, taleplere hızlı ve en ideal şekilde yanıt verebilmemizdir. Bu açıdan, Maximus Usta Buluşmaları, ustalarımızdan çok güzel geri dönüşler aldığımız bir ortam yaratması açısından da bizler için çok önemli. Maximus Usta Buluşmaları’nı, ağır vasıta şoförlerimize ve ustalarımıza yönelik yeni projelerimiz de takip edecek”.

‘Maximus Usta Buluşmaları’, Türkiye’yi dolaşacak

6 Mart Çarşamba günü İstanbul Avrupa Yakası’nda başlayan ve 7 Mart’ta İstanbul Anadolu Yakası’nda devam eden Petrol Ofisi ‘Maximus Usta Buluşmaları, Mart ayında, Manisa, Edirne, Aydın, Tekirdağ, Kırıkkale, Ankara, Antalya, Konya, Isparta, Aksaray, Denizli, Malatya, Elazığ, Mersin ile Adana’da düzenlenecek.

Nisan ayında da Kayseri, Sivas, Trabzon, Zonguldak, Karabük, Kastamonu, Erzincan, Erzurum, Afyon, Şanlıurfa, Gaziantep, Antakya, İskenderun, İzmit, Adapazarı, İnegöl, Balıkesir, Çorum, Tokat, Eskişehir ile Van’da düzenlenecek ‘Maximus Usta Buluşmaları’, 2 Mayıs’ta Mardin ve İzmir’de düzenlenecek toplantılarla sona erecek.