Peugeot Türkiye, müşteri deneyimini “En Başarılı Yöneten Marka” ödülünü aldı

Bu haber 12 Mart 2019 - 21:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peugeot Türkiye, müşteri deneyimini “En Başarılı Yöneten Marka” ödülünü aldı

Peugeot Türkiye, Türkiye’de müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek yarışma olan, Sikayetvar.com tarafından düzenlenen “A.C.E (Achievement in Customer Excellence) Awards 2019” yarışmasında en yakın rakibinin 24 puan önüne geçerek 78 puan ile otomotiv sektöründe birincilik ödülünün sahibi oldu.

 

Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen ilk ve tek yarışması A.C.E Awards (Achievement in Customer Excellence), 21 sektörde müşteri deneyimini en iyi yöneten ulusal ve uluslararası markaları ödüllendiriyor. Sikayetvar.com kullanıcılarına yapılan çeşitli anketlerden elde edilen veriler doğrultusunda oluşan “Müşteri Deneyim Endeksi”, “En İyi Müşteri Deneyimi Yaşatan Firmaları” belirliyor. Başarı skoru her firmanın şikayet oranı, memnuniyet oranı, teşekkür oranı ve müşterilerin markada kalma isteklerine bağlı olarak hesaplanıyor.

 

Son üç yıldır aynı ödülü alan Peugeot Türkiye’nin, müşteri memnuniyetini müşteri sadakatinin temel belirleyicisi olarak gördüğünü belirten Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç sözlerine şöyle devam etti. Anaç; “Müşteri memnuniyetini tüm çalışmalarımızın merkezine koyarak şikâyetleri etkin ve doğru yönetmeyi ve böylelikle marka imajını, müşteri sadakatini, tavsiye etme ve kalite algısını daha üst düzeylere çıkartmayı hedefliyoruz” dedi. Anaç, bu yöndeki çalışmalarının Peugeot Türkiye müşterileri tarafından böylesine anlamlı ödüller ile taçlandırılmasından gurur ve mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.