BP TAŞITMATİK avantajları şimdi de VakıfBankBusinessCard’lılara geliyor

Bu haber 23 Mart 2019 - 21:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BP TAŞITMATİK avantajları şimdi de VakıfBankBusinessCard’lılara geliyor

Dünyanın önde gelen enerji firmalarından BP, VakıfBank ile iş birliği yaptı. BusinessCard sahibi VakıfBankmüşterileri, BP TAŞITMATİK ile yapacakları akaryakıt harcamalarında yüzde 5 indirim fırsatına sahip olacak.

730’u aşkın istasyonuyla Türkiye çapında her gün 340 binin üzerinde müşteriye hizmet veren BP, yeni bir iş ortaklığına imza attı. BP ile VakıfBank arasında imzalanan yeni anlaşma ile BusinessCard sahibi müşteriler, BP TAŞITMATİK her akaryakıt harcamasında anında yüzde 5 indirimle akaryakıt alabilecek.

İki şirket arasında yapılan anlaşmanın imza töreninde konuşma yapan BP Türkiye Akaryakıt Ülke Müdürü Martin Thomsen; “Bir asrı aşkın süredir Türkiye’den aldığımız güçle yatırımlarımızı da yine Türkiye’ye katkı verecek şekilde genişletiyor, müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde analiz etmeye özen gösteriyoruz. Özellikle Türkiye’nin itici gücü KOBİ müşterilerimiz için özel çözümler üretmek ve giderlerini kontrol altında tutmaya yardımcı olmak adına özenli ve titiz çalışmalar yürütüyoruz. VakıfBank ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklıkla ülke ekonomisine de büyük değer katmaya devam ediyoruz” dedi.

BP Taşıtmatik’i KOBİ’lerin talepleri doğrultusunda ortaya çıkardıklarını belirten Thomsen, “Sektörünün en büyükleri arasında yer alan VakıfBank’la imza attığımız bu önemli anlaşma kapsamında, VakıfBankBusinessCard sahipleri Türkiye çapındaki tüm istasyonlarımızda bulunan BP Taşıtmatik’ler ile yüzde 5’lik akaryakıt indiriminden faydalanabilecek. Bunun yanı sıra müşterilerimiz, akaryakıt giderlerini tam olarak kontrol edebilirken, filonun toplam yakıt tüketimi, tüketimin hangi aralıklarla yapıldığı, bu ürünle toplam kaç kilometre yol gidildiği gibi verilere kolaylıkla ulaşılabilecekler” dedi.

VakıfBank ile BP arasında imzalanan bu yeni anlaşmanın tüketiciler açısından dikkat çekici olduğunu belirten VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan;“VakıfBank olarak bir yandan milli ekonomiye destek olurken diğer yandan da ‘Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası’ olma vizyonumuz ve tüm paydaşlarımızın ‘Yanındaki Güç’ olma sorumluluğumuz ile müşteri talep ve ihtiyaçlarına etkin cevap verebilmek adına ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ediyoruz. Bunun için Bankamız ve sektörle ilgili sürekli araştırmalar yapıyor ve müşterilerimizi dinlemeye önem veriyoruz” dedi.

Akaryakıt sektörünün, Türkiye’de kredi kartları ile yapılan harcamalarda, market ve gıda sektörünün ardından ikinci sırada geldiğine dikkat çeken Özcan, “Bankalar ile akaryakıt şirketlerinin birlikte hareket etmeleri önem taşıyor. Bir bakıma iki sektör arasındaki sinerji müşterilere büyük faydalar sağlıyor. BP Türkiye ile imza attığımız anlaşma da bu yaklaşımın bir ürünüdür. 100 yılı aşkın bir tecrübe ile ülkemizde ve dünyada kaliteli hizmet veren böylesine kıymetli bir şirketle yan yana bulunmaktan son derece büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

VakıfBank ve BP arasındaki güç birliğinin müşteriler tarafından da ilgiyle karşılanacağına inandığını belirten Özcan, “200 bini bulan VakıfBankBusinessCard müşterimiz, BP istasyonlarında akaryakıt alımlarında herhangi bir üst sınır olmadan anında yüzde 5 indirime sahip olacaklar. İşbirliğimiz KOBİ ve ticari segmentteki müşterilerimiz lehine çok büyük bir avantajı da beraberinde getirecektir” şeklinde konuştu.

BP Türkiye Hakkında

107 yıldır akaryakıt dağıtım, pazarlama, rafinaj, madeni yağ üretim ve pazarlama, havacılık yakıtları, petrol ve doğalgaz boru hatları alanlarında Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 730’u aşkın istasyonuyla ülke çapında her gün 340 binin üzerinde müşteriye hizmet veren BP, madeni yağ alanında ise Castrol markasıyla öne çıkıyor. 21. yüzyılın en büyük mühendislik projelerinden, Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı’nın en güçlü ortağı olan BP, 2006 yılında bu boru hattını dünya pazarlarına açtı ve hattın geçtiği yerleşimlerde birçok toplumsal kalkınma projesini destekledi. BP, Azerbaycan’ın Hazar Denizi petrollerini, Ceyhan Terminali’nden dünya pazarlarına ulaştıran BTC Boru Hattı’nın da %30,1 pay ile en büyük ortağı ve aynı zamanda ana işletmecisi konumunda. BP Türkiye, Güney Gaz Koridoru Projesi’nin parçası olan TANAP doğalgaz boru hattında da %12 paya sahiptir. BP Türkiye, ülke ekonomisine katkı sağlarken, ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesi ile çalışmalarını, “İnsana ve çevreye zarar vermeden” gerçekleştiriyor. Dünya standartlarında ürün ve hizmet kalitesinin sunulduğu istasyonları ile gücünü ispatlayan BP, özenle uyguladığı Sağlık, Emniyet ve Çevre ilkeleri doğrultusunda, sektörüne öncülük ediyor. Editöre Not: Kampanya Detayları

VakıfBankBusinessCard sahiplerinin ‘yüzde 5 indirimli akaryakıt’ kampanyasına katılabilmeleri için öncelikle BP ile ‘Taşıtmatik Sözleşmesi’ni imzalamaları gerekiyor. Bunun için ‘BP’ yazıp 5724’e gönderen kart sahipleri daha sonra geri aranacak ve Taşıtmatik tanımlanması için gerekli adımlar hakkında kendilerine bilgi verilecek, ardında da sözleşmeleri adreslerine gönderilecek.

 

Ayrıca BP’nin 0216 571 2020 numaralı müşteri danışma hattından da kampanyaya katılım sağlanabilecek. Taşıtmatik sözleşmesinin imzalanması ve sisteme kayıtların yapılmasından sonra VakıfBankBusinessCard sahipleri araçlarından inmeden anında akaryakıt indiriminden faydalanabilecek.