Daimler Grubu’nun Türkiye’deki Teknoloji Üssü SDC Türkiye, Dijital Yetkinliğini SAP ile Artırıyor

Bu haber 11 Nisan 2019 - 12:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Daimler Grubu’nun Türkiye’deki Teknoloji Üssü SDC Türkiye, Dijital Yetkinliğini SAP ile Artırıyor

Daimler’in dünya çapındaki bilgi teknolojileri projelerini yürüten yazılım üssü Mercedes-Benz Türk’ün Küresel IT Çözümleri Merkezi (SDC Türkiye), iş ortaklarıyla birlikte yaklaşık 300 kişiden oluşan ekibinin SAP teknolojileri yetkinliğini artırmak için SAP’nin yeni nesil eğitim platformu Learning Hub’ı tercih etti. Bulut tabanlı SAP Learning Hub’ın sağladığı kişiselleştirilmiş eğitimlere ihtiyaç duydukları zamanda, ihtiyaç duydukları yer ve araçtan erişebilen SDC Türkiye ekibi, 40’tan fazla ülkede sorumlu oldukları bilişim teknolojileri altyapı hizmetlerinde yetkinliklerini en yüksek seviyede tutuyor.

2013 yılında Daimler’in bilgi teknolojileri stratejisine paralel olarak kurulan 3 yazılım üssünden biri olan Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi, SAP Türkiye ile iş birliğini sürdürüyor. Hâlihazırda 40’tan fazla ülkenin SAP sistemlerinden sorumlu olan yazılım üssü, SAP’nin dijital eğitim platformu Learning Hub ile hem yeni katılan çalışanların uyum süreçlerini hızlandırdı hem de SAP dünyasına büyüyen bir ivmeyle gelen yenilikleri güncel olarak takip etme şansını elde etti.

“SAP Learning Hub bize esneklik ve yetkinlik kattı”

40’tan fazla ülkenin özellikle üretim ve lojistik lokasyonlarındaki SAP altyapı hizmetlerinden sorumlu olduklarını ve projelerle birlikte de ekiplerinin sürekli büyüdüğünü söyleyen Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz, SAP Learning Hub’ın kendileri için çok kritik bir proje olduğunu belirtti: “SAP Learning Hub, danışmanlarımızın 7500’den fazla eğitim içeriğine istediği yerde istediği zaman erişebildiği, bize esneklik katan ve oldukça fazla katma değer üreten bir araç haline geldi. SAP projelerimizde görev yapan ekibimiz çok fazla seyahat ediyor. Bu nedenle de SAP Learning Hub’ın bize sağladığı bu esneklik yetkinliklerimizi geliştirme noktasında çok iyi bir yere taşıdı. SAP Learning Hub sık güncellenen içeriği sayesinde SAP dünyasındaki yeni teknolojileri ve trendleri takip etmemiz konusunda da bize oldukça katkıda bulundu. Bu katkılar, kurumsal hedeflerimizi gerçekleştirmek için yetkinliklerimizi de artırdı. Kurulduğumuz 2013’ten bu yana çok sayıda başarı hikayesine imza attık. SAP Learning Hub’la beraber, başarı hikayelerimize yenilerini eklemeye hazırız.” dedi.

“Başarı, çalışanların yetkinliğini artırmakla mümkün”

Günümüzde iş dünyasının en büyük gündem maddelerinin başında çalışan deneyimini geliştirmek olduğunu söyleyen SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ise, “Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin hayata geçirdiği başarılı projelerde SAP’nin sunduğu her katkı bizi hem heyecanlandırıyor hem de gururlandırıyor. Bir kurumun başarısı artık çalışanlarının yeni sistemler ve uygulamalar konusunda hızla yetkinleşmelerine, kendilerini geliştirmelerine bağlı. SAP Learning Hub’ın sunduğu avantajlar bugün pek çok şirketin çalışan deneyimini geliştirmesine olanak sağlıyor. SAP Türkiye olarak Mercedes Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi’nin bu sürecinde yol arkadaşı olmaktan gurur duyuyor, köklü iş birliğimiz ile daha nice başarılı projelere imza atacağımıza inanıyoruz.”

SAP Learning Hub

SAP Learning Hub, tek bir noktadan SAP eğitim içeriklerine, e-eğitimlere (e-learning) ve sosyal öğrenme odalarına 7/24 erişim sağlayan yeni nesil, bulut tabanlı bir platform olarak öne çıkıyor. Dünya genelindeki kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurup bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmasına da olanak veren SAP Learning Hub, böylece sosyal öğrenme deneyimini de dijitale taşıyor. Bugüne kadar eğitim teknolojileri dünyasının en prestijli kurumlarından inovasyon ve müşteri başarısı alanlarında ödüllerin sahibi olan SAP Learning Hub platformun çoklu dil seçeneği, farklı alanlarda özelleşmiş versiyonları ve sürekli güncellenme özelliği bulunuyor.

Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi (SDC Türkiye) Hakkında

Daimler ’in IT alanındaki ilk küresel yatırımlarından biri olarak 2013 yılında İstanbul’da kurulan SDC Türkiye, güçlü iş ortaklıkları ve tecrübesiyle Daimler bünyesinde Almanya’dan Japonya’ya kadar 40’tan fazla ülkeye hizmet veriyor. Başlangıçta ağırlıklı olarak Avrupa’daki Daimler birimlerine, belirli konularda servis hizmeti verecek bir hizmet birimi gibi konumlanan merkez, artan memnuniyet ve güven ile birlikte müşteri beklentilerini daha iyi karşılamak için 2015 yılı sonunda müşteri odaklı küresel çözüm merkezine dönüştü.

Merkez, SAP alanında Daimler bünyesindeki birçok birime sistem desteği, sistemlerin geliştirilmesi ve sıfırdan sistem altyapısının tasarım hizmetlerini sunuyor. SDC Türkiye, bu alanda her yıl ortalama 40.000 kullanıcıya ulaşıp 30’dan fazla SAP projesi, 40.000 problem çözümü, 500 değişiklik isteği ve birçok farklı sistem güncellemesi gerçekleştiriyor.

Güçlü ve kalifiye kadrosu, deneyimi, bilgi birikimi, küresel ağ içinde sağladığı yüksek kalitede hizmetleri ve başarıları sayesinde her geçen gün yeni görev ve sorumluluklar üstlenen merkez, aynı zamanda Uygulama Yaygınlaştırma Departmanı ile de 2.000’den fazla bayide satış, satış sonrası ve finansal hizmetler alanlarında proje yaygınlaştırma süreçlerini eş zamanlı birçok proje ile birlikte yürütüyor.

SAP Hakkında

SAP HANA’dan gücünü alan bulut şirketi olarak kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, tüm sektörlerde her ölçekteki şirketin iş süreçlerini en iyi şekilde yürütmesine destek oluyor. Dünyadaki finansal işlemlerin %77’si SAP sistemine dokunuyor. Öğrenen Makineler, Nesnelerin İnterneti ve gelişmiş analitik teknolojilerimiz, şirketlerin akıllı işletmelere dönüşmesine yardımcı oluyor. SAP’in uçtan uca uygulamaları ve servisleri, özel sektör ve kamu sektöründen 425.000’den fazla kurumun kârlı bir şekilde faaliyet göstermesine, değişimlere uyum sağlamasına ve rekabette fark yaratmasına olanak tanıyor. SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. Bugün SAP Türkiye, Ankara ve İstanbul’da yer alan ofisleri ve İstanbul Teknopark’ta yer alan SAP Geliştirme Merkezi dahil olmak üzere 250 kişilik uzman bir ekip ile 1300’ün üzerinde kuruma hizmet vermektedir. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, en büyük 10 bankanın 9’u ve Borsa İstanbul listesinin en tepesindeki şirketlerin %70’ten fazlası iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 4000’in üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz