Shell Helix’den Türkiye’de bir ilk “Her binek araca uygun motor yağı”

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 9:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Shell Helix’den Türkiye’de bir ilk “Her binek araca uygun motor yağı”

Dünyada ve Türkiye’de 12 yıldır madeni yağ piyasasının lideri olan Shell, doğal gazdan üretilen yenilikçi bir ürünü daha portföyüne ekledi. Shell’in, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği “Shell Helix Universal Top Up”; dizel, benzinli ve modern turbo şarjlı motorlarda kullanılabiliyor. Avrupa ile aynı anda Türkiye piyasasına da sunulan bu yeni ürün, farklı markalardaki madeni yağlar ile de uyumlu çalışabiliyor.

SHELL madeni yağ piyasasında yine bir ilki gerçekleştirerek, her marka araçta ve tüm motor tiplerinde kullanılabilecek tamamlayıcı Shell Helix Universal Top Up madeni yağını üretti.

GTL teknolojisi kullanılarak doğal gazdan üretilen Shell Helix Universal Top Up, diğer madeni yağ üreticilerinin ürettikleri madeni yağlar ile uyumlu çalışmasıyla ön plana çıkıyor. Shell, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği Shell Helix Universal Top Up tamamlayıcı madeni yağını Almanya, İngiltere, Hollanda ve Polonya ile birlikte aynı anda Türkiye’de müşterilerine sundu.

Nisan ayı itibariyle sadece Shell&Turcas istasyonlarında 1 litrelik ambalajlarda satışa sunulan Shell Helix Universal Top Up sayesinde sürücüler; çok kolay bir şekilde araçlarının eksilen yağını tamamlayabilecek. Araç sahipleri, Türkiye geneline yayılmış Shell&Turcas istasyonlarında yer alan 225 adet Shell Helix Madeni Yağ Değişim Merkezlerinde araç bakımlarını yaptırabilmelerinin yanı sıra tüm Shell istasyonlarında Shell Helix Universal Top Up ile yağ ekleme ihtiyaçlarını da karşılayabilecek.

Shell Helix Universal Top Up’un doğal gazdan üretilmesi ve bu sebeple çevre dostu bir madeni yağ olmasının, Shell’in 2050 yılına kadar karbon salınımını yüzde 50 oranında azaltma hedefine ulaşmasına da yardımcı olması bekleniyor.

Tüm motorlarda kullanılabiliyor

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, Shell’in inovasyon gücü ile sektörde yine bir ilki gerçekleştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Shell olarak, inovasyon gücümüzü bir kez daha ortaya koyarak tüm motorda eksilen yağı tamamlayıcı özelliği olan yeni bir yağ ürettik. Yüzde 99,5 saflık derecesi içeren doğal gaz içerikli baz yağdan GTL teknolojisi kullanılarak üretilen Shell Helix Universal Top Up tamamen motordaki eksik yağı tamamlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu yenilikçi ürün, dizel, benzinli ve hatta turbo şarjlı motorlarda eksilen yağın tamamlanmasını kolay bir şekilde sağlıyor. Ayrıca araçta daha önce kullanılan motor yağının hangisi olduğunun hiçbir önemi yok. Tüm motor yağları ile birlikte çalışma özelliği sayesinde, tüketicilerin yanlış bir ürün seçmesi gibi bir kafa karışıklığını ortadan kaldıracak. 12 yıldır hem dünyada hem Türkiye’de madeni yağ pazarında lider şirket olarak önümüzdeki dönemde de yeni teknolojilere yatırım yaparak müşterilerimize yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

Shell Türkiye Hakkında:

Türkiye’de 1923’ten bu yana faaliyet gösteren Shell, enerji alanında sektöre yeniliklerle, yüksek standartlarla liderlik etmek ve ekonomiye katkıda bulunmak için çalışmaya devam ediyor. Shell, Türkiye’de; “Perakende Satışlar, “Madeni Yağlar Üretim ve Pazarlama”, “Filo Çözümleri”, “Toptan Akaryakıt”, “Enerji ve Gaz”, “Doğalgaz ve Petrol Arama”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve “Denizcilik Satışları” alanlarında faaliyet gösteriyor. 2006 yılında Turcas A.Ş. ile birleşmesinin ardından Shell & Turcas Petrol A.Ş. kuruldu. Shell Türkiye’nin Shell & Turcas Petrol A.Ş çalışanları da dahil 750’nin üzerinde çalışanı bulunuyor ve ülke çapında yaklaşık 15.000 kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlıyor. Shell, her gün 1 milyondan fazla misafirini Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış 1000’nin üzerindeki istasyon ağında misafir ediyor ve yine her gün 500 binden fazla motorlu taşıta, yüzlerce şantiyeye akaryakıt ikmali yapıyor. 2018 yılında hem dünyada hem Türkiye’de 12 yıldır üst üste madeni yağ pazarının lideri olan Shell, Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim tesisi olan Derince’deki Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesislerinden geçtiğimiz yıl itibarıyla 61 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla da ülke ekonomisine katkı sağlıyor.