ŠKODA ‘Citymove‘ Mobil Uygulamasıyla Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Bu haber 25 Ağustos 2019 - 22:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ŠKODA ‘Citymove‘ Mobil Uygulamasıyla Hayatınızı Kolaylaştırıyor

Skoda, hayatı kolaylaştırmak adına sadece otomobillerinde değil, yaşamın her alanında pratik çözümler üretiyor. Skoda bu anlayışla son olarak özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik sıkışıklığı ve park sorunlarını aşmak adına ‘Citymove‘ ismini verdiği bir mobil uygulama geliştirdi. Böylece kullanıcıların trafik şartlarına göre hızlı ulaşım adına araçlarını ne zaman, nerede kullanacaklarını ve nereye park edebileceklerini belirleyebiliyor.

İlk aşamada Çekya başkenti Prag’da devreye giren uygulama, aynı zamanda otomobille birlikte otobüs, tramvay, metro, kiralık bisikletler, taksi ve paylaşımlı araçlar gibi birçok ulaşım opsiyonunu entegre ederek çalışıyor. Kullanıcılara gidecekleri rota için en iyi seçenek sunulurken, ödemeler de akıllı telefondan yapılabiliyor.

Başarılı bir test aşamasıyla Skoda tarafından geliştirilen uygulama, ücretsiz olarak kullanıma açıldı. Skoda uygulamayı geliştirmeye devam ediyor ve kişiye özel daha fazla alternatif sunmaya da hazırlanıyor. Uygulama sayesinde kullanıcılar şehir içerisindeki ulaşımı ve araçlarını daha verimli olarak kullanacak ve zaman tasarrufu sağlayacak.

Tek bir uygulamada birçok hizmeti bir araya getiren Citymove, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulama aynı zamanda Skoda sahibi olmayan kullanıcıların da hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Yüce Auto
* Skoda Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.
* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yılı aşan bir geçmişe sahiptir.
* Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin 2010 yılına kadar “Onursal Başkan”lığını da yapmıştır.
* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.
* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 40 Yetkili Satış & Servis, 2 Yetkili Satıcı, 3 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.
* 2018 yılında 21 bin 340 araç teslim eden Yüce Auto, bu adetle %4.4 pazar payı elde etmiştir.

Skoda Auto
* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan Skoda, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.
* Skoda, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.
* Marka, bugün dünya çapında 9 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: Citigo, Fabia, Rapid, Scala, Octavia, Karoq, Superb, Kodiaq ve Kamiq.
* 2018 yılında Skoda, dünya çapında 1.25 milyon araç teslimatı gerçekleştirdi.
* 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018’de bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.
*Skoda Auto, 100’ün üzerinde pazarda yer alırken, dünya çapında 39 binin üzerinde kişi istihdam etmektedir.