Petrol Ofisi TÜMKAF 2019’da mühendis ve mühendis adayları ile buluştu…

Bu haber 18 Ekim 2019 - 14:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Petrol Ofisi TÜMKAF 2019’da mühendis
ve mühendis adayları ile buluştu…
Sektör lideri Petrol Ofisi, mühendisliğin kariyer buluşması TÜMKAF 2019’da ilginin odağında yer aldı. Petrol Ofisi, kariyer fırsatlarının tanıtıldığı standının yanı sıra 10 başlık altında düzenlediği 7 etkinlikle de mühendis ve mühendis adaylarının en çok ilgi gösterdiği markalar arasında yer aldı.

Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği – KYYD tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı – TÜMKAF 2019, 14 Ekim Pazartesi günü Vodafone Arena’da düzenlendi. “Mühendisler Sahada” sloganı ile düzenlenen fuara, birçok üniversitenin mühendislik fakültelerinden 9.000’e yakın mühendis ve mühendis adayı katıldı.

Sektör lideri, bünyesindeki kariyer fırsatlarını tanıttı

Türkiye akaryakıt ile madeni yağlar ve kimyasallar pazarının geleneksel lideri Petrol Ofisi, mühendis ve mühendis adaylarının bu en önemli kariyer buluşmasında yer aldı. TÜMKAF 2019’da Yetenek Yönetim Ekibi tarafından, sektör liderinin faaliyet alanları ve bünyesindeki kariyer fırsatlarının tanıtıldığı E1 no’lu Petrol Ofisi standı, mühendis ve mühendis adaylarının ilgi odağı oldu. Petrol Ofisi, ayrıca gün boyunca kendisine ayrılan 76 no’lu locada da, uzman ekibi tarafından 10 başlık altında düzenlediği 7 etkinlik ile TÜMKAF 2019’un en aktif katılımcıları arasında yer aldı.

“Sürdürülebilir başarıya İnsan Kaynakları’nda da devamlılık sağlıyoruz”

Tüm alanlarda olduğu gibi İnsan Kaynakları’nda da her platformu en ideal şekilde değerlendirdiklerini belirten Petrol Ofisi CHRO’su Neslihan Yalçın, “İki alanda birden, hem akaryakıt hem de madeni yağlar ve kimyasallar pazarlarında liderliğimizi geleneksel bir şekilde sürdürüyoruz. Rekabetin yoğun olduğu, küresel markaların da bulunduğu pazarlarda elde edilen bu sürdürülebilir başarı, çok önemli ve çok değerli. Elbette ki bu başarının, Petrol Ofisi’nin benzersiz birçok niteliğinden kaynaklanan farklı alanlarda haklı nedenleri var. Ancak bununla birlikte başarıyı getiren en temel, en değerli unsurlardan biri de hiç şüphesiz, alanlarında uzmanlaşmış ‘İnsan Kaynakları’dır. Tecrübeli, alanlarında uzman çalışma arkadaşlarımızla, donanımlı genç mesai arkadaşlarımızın yarattığı sinerji ile bu sürdürülebilir başarımıza, İnsan Kaynakları alanında da devamlılık sağlıyoruz. Bunun için de bu alandaki tüm platformları, en iyi şekilde değerlendiriyoruz, Petrol Ofisi’ni geleceğe taşıyacak yeni çalışma arkadaşlarımızı seçerken de ince eleyip sık dokuyoruz. Mühendisliğin kariyer fuarı olan TÜMKAF da bizim için çok önemli platformlardan biri. Yoğun ve etkili bir etkinlik gerçekleştirdik. Mühendis ve mühendis adaylarımızdan gördüğümüz yoğun ilgi ile TÜMKAF 2019, bizler için oldukça verimli bir organizasyon oldu” şeklinde konuştu.

Petrol Ofisi, 10 başlık altında 7 etkinlik gerçekleştirdi

TÜMKAF 2019’da mühendis ve mühendis adaylarının yoğun ilgi gösterdiği Petrol Ofisi etkinlikleri sırasıyla şu başlıklarda düzenlendi:

İnsan Kaynakları Yetenek Yönetimi Müdürü Aysun Akgöz, “Mülakat Simülasyonu: Bir İK’cıya Meydan Okumaya Hazır mısınız?”

CHRO Neslihan Yalçın, “Birebir Kariyer Koçluğu”

Sağlık Emniyet Çevre ve Güvenlik Müdürü Engin Cebeci, “Kendine Yakışanı SEÇ”

Perakende Saha Mühendislik Koordinatörü Ali Tan, “Petrol Ofisi’nin Görünen Yüzü: İstasyonlarımız ve Mühendislik Altyapısı”

Madeni Yağlar Teknik Hizmetler Müdürü Selçuk Doğan, “Teknik Özellikler ile Pazar Lideri Maxima”

Madeni Yağlar Üretim Planlama ve Tedarik Müdürü Ozan Çalışkan, “Satış ve Üretim Arasındaki Hassas Denge: Planlama”

Madeni Yağlar Endüstriyel Satışlar Müdürü Emre Alatlı, “Bir Mühendisin Satış Kariyeri”

İkmal ve Lojistik Müdürü Mert Çelik ve Kara Ulaştırma Optimizasyon Koordinatörü Doğa Sezer, “Mühendislik Bakış Açısı Her İşte Fark Yaratır”

İkmal ve Lojistik LPG Terminalleri Müdürü Hasan Yılmaz, “Petrol Ofisi Terminal Operasyonları: Türkiye’nin En Büyük ve En Yaygın Depolama Altyapısı”

Ticari ve Endüstriyel Satışlar Operasyonel Fiyatlandırma Müdürü Zeynep Can ve İş Geliştirme Koordinatörü Banu Topçu, “Kariyer Yolculuğunda Kadın Mühendis Olmak”