ŠKODA Akademi, Üstü Açılan SCALA’YI Tasarlıyor

Bu haber 27 Mart 2020 - 14:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.


ŠKODA Akademi’nin 20 öğrencisi, bu yıl yine bir başka heyecan verici projeye imza atmak için hazırlanıyor. ŠKODA öğrenci otomobillerinin yedincisi için geri sayım başladı.
Henüz ismi belirlenmeyen yedinci öğrenci otomoili, ŠKODA’nın yeni hatchback modeli SCALA’nın üstü açılan Spider versiyonu olacak. Geleceğin otomotiv tasarımcıları ve mühendisleri, ilk fikirlerini kağıt üzerinde ŠKODA baş tasarımcısı Oliver Stefani ile paylaştı.
ŠKODA’nın öğrencilere gerçek bir otomobil tasarlama fırsatı verdiği akademide, üstü açılan SCALA modeli ilk kez Haziran ayı içerisinde sergilenecek.
90 yıldan daha uzun bir süredir eğitim veren ŠKODA meslek okulu, eğitim standartlarının üzerinde projelere imza atmaya devam ediyor. Birkaç ay sürecek bu proje boyunca öğrenciler, ŠKODA’nın merkezinde teknik geliştirme, tasarım ve üretim departmanlarındaki deneyimli çalışanlardan destek alacak.
İlk eskizlerde ve taslaklarda öğrenciler değerli ipuçları ve yardımlar alarak yönlendirildiler. Öğrenciler, SCALA’nın dinamik çizgilerini daha ön plana çıkarmak için üstü açılan versiyon üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya başladılar.
2014 yılından bu yana ŠKODA öğrenci otomobilleri birer gelenek haline geldi ve ortaya birbirinden ilginç konsept araçlar çıktı. SCALA Spider gibi her yeni konsept, ŠKODA’nın genç yeteneklerinin yaratıcılığını ve tutkusunu ortaya koyuyor.

Yüce Auto
* ŠKODA Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.
* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yılı aşan bir geçmişe sahiptir.
* Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin 2010 yılına kadar “Onursal Başkan”lığını da yapmıştır.
* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.
* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 40 Yetkili Satış & Servis, 2 Yetkili Satıcı, 3 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.
* 2019 yılında 15 bin 369 araç teslim eden Yüce Auto, bu adetle %4.0 pazar payı elde etmiştir.
ŠKODA Auto
* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan ŠKODA, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.
* ŠKODA, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.
* Marka, bugün dünya çapında 9 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: CITIGO, FABIA, RAPID, SCALA, OCTAVIA, KAROQ, SUPERB, KODIAQ ve KAMIQ.
* 2019 yılında ŠKODA, dünya çapında 1.24 milyon araç teslimatı gerçekleştirdi.
* 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019’da bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.
* ŠKODA Auto, 100’ün üzerinde pazarda yer alırken, dünya çapında 39 binin üzerinde kişi istihdam etmektedir.