Darüşşafaka Tekfen FIBA Basketball Champions League’de.

Bu haber 27 Mayıs 2020 - 15:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Darüşşafaka Tekfen FIBA Basketball Champions League’de.

“Sporda da Fırsat Eşitliği” ilkesiyle Türk sporunun gelişimine ve kalkınmasına 106 yıldır kesintisiz hizmet eden Darüşşafaka Spor Kulübü olarak Avrupa & Dünya Basketbolunda çok önemli bir değişimin başlangıcı olacağına inandığımız Europe Basketball Champions League (BCL) ile işbirliğimizi; yüce önderimiz Atatürk’ün ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin başlatmasının 101. yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramında imzalamış olmaktan ve bu işbirliğini kamuoyu ile paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

2015 sezonundan bugüne 3 yıl Turkish Airlines Euroleague’de, 2 yıl da 7 Days Eurocup organizasyonunda aralıksız yer alan kulübümüz 2017-18 sezonunda EuroCup kupasını alarak ülkemize getirmiş bu haklı gururu tüm taraftarlarımızla beraber en üst seviyede yaşamıştır.Son iki yıldır, Tekfen grubunun sponsorluğunda Darüşşafaka Tekfen olarak hem sportif hem de finansal fair play kurallarına en iyi şekilde riayet eden kulübümüz bir FIBA organizasyonu olan Europe Basketball Champions League (BCL)”de mücadele etmek üzere ısrarlı davet almıştır. Uzun süredir en detaylı şekilde değerlendirdiğimiz bu teklifi FIBA ile mutabakat şansı yakalayarak Basketball Champions League’de 3 + 2 yıl süre ile mücadele etmek üzere anlaşmaya vardık.

Avrupa’nın en üst seviye basketbol organizasyonlarından birisi olan FIBA Basketball Champions League’ deki mücadelemizde tüm taraftarlarımız ile birlikte heyecanlanıp, sevinirken Darüşşafaka Tekfen ismini bu mücadelede en tepeye yazdıracağımıza yürekten inanıyoruz. Sporcularımız ve yönetim olarak “fair play”in hep ön planda olacağı mücadelemizde, her zaman olduğu gibi #BirlikteGuçlüyüz ; #BizDaçkayız diyor, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde taraftarlarımızı takımımızı destelemeye davet ediyoruz…

Saygılarımızla

Darüşşafaka Tekfen