Castrol,yenilenen ticari araç yağlarını 22 bin km’lik bir Roadshow ile tanıttı…

Bu haber 07 Aralık 2018 - 13:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Castrol,yenilenen ticari araç yağlarını

22 bin km’lik bir Roadshow ile tanıttı…

Castrol Türkiye, ticari araç motor yağları ürün portföyündeki CRB Turbomax ve VECTONürünleri ile gerçekleştirdiği Türkiye turunu tamamladı. Castrol Roadshow aracı 125 günde 52 ili ziyaret etti, 22 bin km yol kat etti.

Castrol, üretimini dünyada ilk olarak Türkiye’deki Gemlik fabrikasında gerçekleştirdiği, yenilenmiş CRB Turbomax ve VECTONürünlerini Türkiye çapında bir Roadshow ile tüketicilerine tanıttı. Türkiye’nin ve dünyanın lider madeni yağ üreticilerinden Castrol, yenilenen ticari araç motor yağı ürün gamı ile Türkiye’nin 52 ilini dolaştı.

PETDER’İN 2018 3. çeyrek verilerine göre, %27,2’lik pazar payı ile Türkiye ticari araç motor yağları segmentinin lider markası Castrol,daha fazla performans ve daha uzun motor ömrü sunma hedefiyle yenilenen ticari araç ürün portföyünü tanıtmak için Türkiye genelinde 74 noktada gerçekleştirdiğiRoadshow aktivitesi çerçevesinde, 4 ayda 22 bin km yol kat ederek toplamda 6626 ağır vasıta sürücüsü ve ustaya ulaştı.

Ağır vasıta sürücü ve ustalarına yüz yüze eğitim verildi

Castrol,VECTONve CRB Turbomax ürünlerinin mükemmel motor koruma özelliği ve yüksek performansını daha yakından anlatmak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki nakliye siteleri, ağır vasıta sanayi siteleri, taşıyıcı kooperatifleri ve otogarlarda buluşmalar düzenledi. Roadshow süresince gidilen illerde katılım gösteren kanaat önderiustalar ve ağır vasıta sürücülerine Castrol ticari araç motor yağları ile ilgili özel eğitimler verildi, video gösterimleri yapıldı. Eğitimler çerçevesinde ürünlerin performansları, özel demo üniteler üzerinde test ettirildi.Mini yarışmalar ile eğitimlerin ölçüm ve değerlendirmeleri yapıldı ve katılımcılara sürpriz hediyeler sunuldu.

Daha uzun motor ömrü, daha yüksek performans

Castrol’ün yenilenen ticari araç motor yağı serisi ile hem motorun korumasına hem de performansına katkıda bulunduğunu vurgulayanCastrol Türkiye, Orta Asya ve Ukrayna Pazarlama Müdürü Onur Dede;“Castrol olarak bu Roadshow’u planlarken Türkiye çapında ağır vasıta sürücüleri ve ustalar ile buluşarakyenilenen ürünlerimizin üstün performansını gözler önüne sermeyi hedefledik. Kat ettiğimiz 22 bin km boyunca aldığımız güzel geri dönüşler de bunu ne kadar iyi yaptığımızı ortaya koydu. Hem VECTONhem de CRB Turbomax, yenilenen formülleri ile ilgi odağı olmayı başardı; Durashield teknolojisi’ne sahip olan Castrol CRB Turbomax 15W-40, motora zarar veren ana etkenler aşınma, kurum ve korozyona karşı aktif biçimde mücadele ederken, Sistem pro teknolojisi ile geliştirilen Castrol Vecton, %45’e kadar daha uzun faydalı yağ ömrü sağlar ve aracın performansını bir sonraki yağ değişimine kadar korur. Bu özellikleri ile ürünlerimiz, ağır vasıta sürücülerinin tercihi olacaktır.” dedi.

Castrol Hakkında

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, yenilikçilik ve öncü isimlerin hayallerini gerçekleştirme konusunda gurur duyduğu bir mirasa sahip. Araç üreticileri ile ortak mühendislik felsefesiyle birleştirdiği üstün performans tutkusu, Castrol’ün 100 yıldan fazla süredir karada, havada, denizde ve uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üretmesini sağlıyor. Otomotiv, motosiklet, ağır vasıta ve endüstriyel yağları ile en yüksek teknolojiyi sunan Castrol aynı zamanda 1960’lardan bu yana NASA’nın uzay projelerinde kullanılan makine yağlarınısağlıyor. Bugün, şirketin Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC ve CastrolVECTON ve endüstriyel özel ürünler de dahil olmak üzere yüksek performans sergileyen madeni yağlarının çoğu dünya çapında 140’a yakın ülkede kullanılıyor.