ULUSLARARASI SİVİL HAVACILIK GÜNÜ’NDE SOSYALBEN’Lİ ÇOCUKLARLA BİR ARADAYIZ

Bu haber 07 Aralık 2018 - 22:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ULUSLARARASI SİVİL HAVACILIK GÜNÜ’NDE

SOSYALBEN’Lİ ÇOCUKLARLA BİR ARADAYIZ

İstanbul, 7 Aralık 2018 – Singapur Havayolları, Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nüçocuklarla birliktekutladı. Singapur Havayolları Türkiye ve SosyalBen Vakfı işbirliğinde gerçekleşen bu etkinlikte, daha önce havacılığı hiç tatmamış30 çocuk Singapur Havayolları’nın önümüzdeki aylarda servis edilecek olan çocuk menüsünü belirledi.

Kendilerine ait biniş kartlarını alan çocuklar uçuş simulasyon alanına geçerek havacılık sektörü hakkında bilgilendirildiler. Menü kartları için her çocuğun daha önceden “uçuş hayallerini” çizdikleri resimler kullanılarak onlara sürpriz yapıldı.Sunulan birbirinden lezzetli yemekleri deneyen çocukların en yüksek puanı verdiği menü ise Singapur Havayolları’nınİstanbul – Singapur rotasındaki çocuk yolculara ikram edilecek.

Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Mark Seah, “Bu yılki Uluslararası Sivil Havacılık Günü’nü, havayolu operasyonlarının bir bölümünüdeneyimlemek üzere 30 özel davetliyle kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocukların gelişiminde önemli rol oynayan SosyalBen Vakfı ilebu projede işbirliğiyapan Singapur Havayolları, topluma katkı sağlamak ve gelecek nesillerimize hayallerini gerçekleştirmeleri için ilham vermeyi ümit ediyor.” şeklinde görüş belirtti.

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, “SosyalBen Vakfı olarak, 5 senedir tüm dünya çocuklarının yeteneklerini ve sosyal benliklerini geliştirmeleri için çalışıyoruz. Bu kapsamda şimdiye kadar sayısız katma değer sağlayan aktivite gerçekleştirdik. Bugün Singapur Havayolları desteğiyle gönüllü SosyalBen’ler ve 30 çocukla çok özel bir etkinliğe imza attık. Daha önce havacılık konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan çocuklarla havacılık sektörünü tanıdık, onların yeteneklerini ve hayal güçlerini kullanarak çok keyifli ve anlamlı bir gün geçirdik.” şeklinde konuştu.

Çocuk jürilere katılım sertifikaları ve teşekkür hediyelerinin sunulmasının ardından etkinlik sona erdi.

 

 

 

 

 

 

SingapurHavayollarıHakkında

SingapurHavayollarıkendini; uçuşhizmetlerini modern uçakfilosuilesağlamaya, birincisınıfkabinürünlerisunmaya, hoşvezarifSingapurhostesleriile en üstkalitehizmetvermeyeadamıştır. SingapurHavayolları, Singapuranamerkezolmaküzeredünyagenelinde 32ülkedeki 63varışnoktasınauçuşyapmaktadır.

 

Filosunda 111uçakbulunanSingapurHavayolları, 2007 yılınınEkimayındadünyanın en büyükticariuçağıolan Airbus A380’i ilk kullananhavayoluşirketiolarakhavacılıktarihindebirilkeimzaatmıştır. Yakın zamanda, 22 Ekimtarihindeise “Dünya’nın En UzunAktarmasızUçuşu” Singapur – Newark arasında gerçekleştirildi.

 

SingapurHavayolları, SkytraxveTripAdvisortarafından “2018 Dünya’nın En İyiHavayolu” olarakseçildi. Bununyanındabirçokkuruluştan“Asya’nın En İyiHavayolu” “En İyi First Class Kabini” “En İyi First Class KabinKoltukları” ödüllerinin de sahibioldu.

 

SosyalBen Vakfı Hakkında

SosyalBenVakfı, dezavantajlıbölgelerdeyaşayan 7-13 yaşarasıçocuklarınsosyalbecerilerinivebenliklerinikeşfetmelerinivegeliştirmeleriniamaçlayan, buamaç doğrultusundakişiselgelişimlerinekatkıyapacakulusalveuluslararasıdüzeydesahaveeğitimçalışmalarıgerçekleştiren; çocukvegençlerinyaşadıklarıdünyadan sorumluyetişkinlerolarakyetişmeleriiçinsosyalsorumluluk, girişimcilikvegönüllülükbilinçlerinivebecerilerinigüçlendirmeyiamaçlayanbirsiviltoplumkuruluşudur.

OryantasyonveeğitimsüreçleriylegüçlenenSosyalBenVakfıgönüllüsügençler; sahaçalışmalarıboyuncaresim, müzik, dans, yaratıcıyazarlık, kısa film, fotoğraf, spor, yaratıcı drama, icatgibiatölyeçalışmalarıylaçocuklarınsosyalbecerilerinigeliştirmelerinekatkısağlamaktadır.

Kars’tanEdirne’ye, Sinop’tanHatay’a, Gambia’danMakedonya’ya, Nepal’denMoğolistan’a, Kamboçya’danKaradağ’akadarTürkiye’ninvedünyanınbirçok bölgesindeçalışmalargerçekleştirenSosyalBenVakfı, buçalışmalariçingereklibütçeyisponsorlar, bağışlarveSosyalBen Store aracılığıileteminetmektedir.

SosyalBenVakfı, 8 yurt içi, 4 yurt dışıtemsilciliğiileşimdiyekadargerçekleştirdiği 65 ulusal, 10 uluslararasısahaçalışmasıyla 22.000’den fazlaihtiyaçsahibiçocuğaulaşmıştır