CHEP Türkiye’den globale üst düzey transfer

Bu haber 14 Aralık 2018 - 22:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHEP Türkiye’den globale üst düzey transfer

CHEP Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Şafak Aktekin, Almanya merkezli CHEP Otomotiv ve Endüstriyel Çözümler’e “Avrupa Kıdemli Ticaret Direktörü” olarak terfi etti. Bu doğrultuda CHEP Türkiye ailesine de globalde 28 yıldır çeşitli görevlerde bulunan Ralf Paetzold, Ülke Genel Müdürü olarak katıldı.

Deneyimli kadrosuyla iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılayan ve verimliliklerini artıran CHEP Türkiye’den globale üst düzey transfer gerçekleşti. 4 yıl boyunca CHEP Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten ve 2018 Şubat ayı itibarıyla CHEP Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü olan Şafak Aktekin, önümüzdeki dönemde CHEP Otomotiv ve Endüstriyel Çözümler’de “Avrupa Kıdemli Ticaret Direktörü” olarak çalışmalarını sürdürecek. Aktekin, yeni görevinde otomotiv sektörünün dönüşüm sürecini ve müşteri portföyünü yönetmenin yanı sıra yeni iş geliştirme modellerine de öncülük edecek.

Bu doğrultuda 2018 Kasım ayı itibarıyla tedarik zinciri yönetiminde uzun yıllardır deneyim kazanan ve CHEP’te 28 yıldır çeşitli görevlerde bulunan Ralf Paetzold, Ülke Genel Müdürü olarak CHEP Türkiye ailesine katıldı.

CHEP Türkiye’de başarılı adımlar attı

Sektörde 12 yıl boyunca farklı görevlerde yer alan Şafak Aktekin, CHEP Türkiye’deki üst düzey misyonu doğrultusunda 4,5 yılda gerçekleştirdiği dönüşümün yanı sıra güçlü ekibi ile çevre ve maliyet dostu sürdürülebilir çözümler sundu ve 2021 vizyonu hedeflerine yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Aktekin; bu dönüşüm sürecinde art arda yüksek büyüme oranları yakalayarak Türkiye’ye yapılan uluslararası doğrudan yatırımların da artmasına katkı sağladı.

 

CHEP hakkında

Uluslararası tedarik zinciri devi Brambles Grubu’nun bir parçası olarak Avustralya’da kurulan CHEP; hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek, perakende ve otomotiv sektörleri için iş süreçlerini baştan sona optimize eden tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. CHEP’in sürdürülebilir iş modeli, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalıdır. CHEP’ten kiralanan ekipmanlar kullanım sonrası toplanıp düzenli olarak bakım ve onarımdan geçirilerek tekrar hizmete sunulmaktadır. Bu sayede ekipman yönetimindeki maliyetler düşürülerek tedarik zinciri verimliliği artırılmaktadır. Dünya çapında 54 ülkede 275 milyon paletlik dolaşım ağı ve 14 bin çalışanı bulunan CHEP, 2009 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Global pazarlardaki tecrübesini Türkiye’deki iş ortaklarının tedarik zinciri yönetimi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanan CHEP; daha iyi iş modelleri, daha iyi gezegen, daha iyi toplumlar anlayışıyla her gün sürdürülebilir bir değer yaratmak için çalışmaktadır.

 

*Detaylı bilgi için www.chep.com adresini ziyaret edilebilirsiniz.