Borusan Lojistik üst yönetiminde atama

Bu haber 23 Ocak 2019 - 7:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Borusan Lojistik üst yönetiminde atama

Mehmet Kalay Borusan Lojistik’te Lojistik Hizmetleri’nden sorumluGenel Müdür oldu

22 Ocak 2019, İstanbul.Borusan Lojistik İcra Kurulu’nda yeni bir atama yapıldı. Borusan Lojistik şirketinin Lojistik Hizmetleri’nden sorumlu Genel Müdürlük pozisyonuna 16 Ocak 2018 itibariyle Mehmet Kalay atandı.

Mehmet Kalay hakkında

Kariyerine Beko Elektronik’te başlayan Mehmet Kalay, ABD’deinovatif operasyonel stratejiler konusunda uzmanlaşmış bir yönetim danışmanlık firması olan PRTM’demüşterilerin inovasyon, tedarik zinciri stratejilerinin geliştirilmesi ve transformasyonuçalışmalarında liderlik yaptı. 2003 – 2006 yılları arasında dijital dönüşüm ve teknoloji alanında faaliyet gösterenABDkökenli PTC firmasında Avrupa Bölgesi Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

2006 yılında girdiği Tetra Pak şirketinde, önce İsveç’te İnovasyon Merkezi Direktörlüğü yaptı. 2009 yılında İstanbul’a gelen Kalay burada Tetra Pak Türkiye ve Kafkaslar Teknik Hizmetler Direktörlüğü ve Ortadoğu Bölgesi Hizmet Portföyü Liderliği görevlerini üstlendi. 2012 yılında Tetra Pak Türkiye Genel Müdürü ve 25 ülkeden oluşan Ortadoğu Bölgesi GrupLideri oldu. 2013-2015 yılları arasında Hilti şirketinde Genel Müdür olarak görev yapan Kalay aynı zamanda Orta Asya dâhil olmak üzere 10 ülkenin de sorumluluğunu üstlendi. Kalay, kültürel dönüşümile en yüksek çalışan memnuniyeti başarısını elde ederekHilti’nin Great PlacetoWorködülünü almasına liderlik etti. Mehmet Kalay 2015 yılından Kasım 2018’e kadar AbraajGroup’taYöneticiDirektörolarak çalıştı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Kalay, Boğaziçi Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği Yüksek Lisansını, Carnegie Mellon Üniversitesi’nde MBA eğitimini, tamamladı.