Türkiye’nin yerli gücü BMC, Cumhurbaşkanlığına özel zırhlı otobüs üretti

Bu haber 22 Şubat 2019 - 8:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin yerli gücü BMC,

Cumhurbaşkanlığına özel zırhlı otobüs üretti

Türkiye’nin lider otomotiv firmalarından BMC, Cumhurbaşkanlığı için özel olarak tasarladığı zırhlı otobüsün üretimini gerçekleştirdi. BMC Zırhlı Makam Otobüsü, son teknoloji donanımı ve modern tasarımıyla, sağlamlık ve güvenliği, yüksek kalite ve konforu bir arada sunuyor.

Türkiye’nin yerli ve milli otomotiv firması BMC tarafından Cumhurbaşkanlığı için özel olarak tasarlanan BMC Zırhlı Makam Otobüsü, üst düzey devlet erkânının da uzun karayolu seyahatlerinde güvenle kullanılabilecek.

Dokuz yolcu kapasitesiyle konforlu, fonksiyonel ve oldukça geniş bir seyahat alanı sunan zırhlı otobüsün, yüksek seviye balistik korumalı kapsülü, 360 derece görüş sağlayan güvenlik kamera sistemi, 450 beygir (HP) ve 2350 Nm tork üreten güçlü ve çevik Euro6 Dizel motoru, konforlu ve verimli sürüş için 12 ileri otomatik şanzımanı ve uzun menzile elverişli 500 litre yakıt deposu bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı’nın hizmetine sunulan, yüksek güvenlik ve konforla seyahat edilebilmesi amacıyla üretilen BMC Zırhlı Makam Otobüsü, kişiselleştirilmiş yenilikçi tasarımıyla da dikkat çekiyor.

BMC Hakkında

1964 yılında İzmir’de kurulan Türkiye’nin yerli ve milli gücü BMC; tasarım, AR-GE, mühendislik, üretim, satış ve satış sonrası hizmet fonksiyonlarını kendi bünyesinde barındıran, Türkiye’nin en büyük ve lider otomotiv firmalarından biridir. İzmir Pınarbaşı’ndaki 250 bin metrekarelik modern tesislerinde faaliyet gösteren BMC, ülkemizin şehir içi yolcu taşımacılığında ilklerin markası olarak daima öncü olmuştur. Farklı şehirlerin değişen ihtiyaçlarına özel çözümler üreten BMC, Türkiye’nin dört bir yanına ulaşarak, şehir içi toplu taşıma sektöründe pazar liderliğini üstlenmiştir. Avrupa’ya ihracat yapan ilk Türk ticari araç üreticisi olan BMC, İtalya’dan Romanya’ya, Fransa’dan Bulgaristan’a kadar 80’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. BMC Otomotiv, yarım asrı aşan köklü geçmişine sığdırdığı başarılarına yenilerini eklemek için, Türk ve Katar ortaklığı ile ulaştığı güçlü ve çok uluslu şirket yapısıyla, Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam etmektedir.