GEFCO, GEFCARES bağış fonu ile hayır kurumlarını destekleyecek

Bu haber 28 Şubat 2019 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

GEFCO, GEFCARES bağış fonu ile hayır kurumlarını destekleyecek

GEFCO, hayır kurumlarını finansal, insan kaynağı ve materyal olarak desteklemek adına ilk bağış fonu olan GEFCARES’in lansmanını yaptı. Bu girişim, GEFCO’nun iş ortaklığı temelli ilişkilerini yönlendiren ”Infinite Proximity” (Sonsuz Yakınlık) kültürünü yansıtıyor.

GEFCARES 2019’da 4 dernekle çalışacak

GEFCO çalışanları ve partnerlerinin 1 yıllık çalışmalarının ardından, GEFCARES 4 tanınmış Fransız ve uluslararası derneği destekleyecek:Les Restaurants du Cœur, Le Palais de la Femme, Avenir Enfance Togo ve Institut de l’Engagement:

  • Les Restaurants du Cœur (Kalpten Restoranlar) 1985 yılında Fransa’da kuruldu. Derneğin amacı, hayatında zorluklar yaşayan ailelere ve bireylere bedava yemek sağlamak ve bu insanların sosyal ve ekonomik entegrasyonlarına katkıda bulunmak.
  • Le Palais de la Femme (Kadınların Sarayı) 1926 yılında Fransız Kurtuluş Ordusu tarafından kadınların sosyal hayattan dışlanmasını önlemek üzere kuruldu. Dernek, kadınlara uzun dönemli barınma ve iş hayatına entegrasyon konularında destek oluyor.
  • Avenir Enfance Togo (Togo’lu Çocuklar İçin Hayır Kurumu) 2008 yılında kurulmuş bir STK’dır. STK’nın amacı, Togo’nun başkenti olan Lome’de kısıtlı imkanlara sahip olan çocukları, dulları ve aileleri eğitim ve işe erişim programları aracılığıyla desteklemek.
  • Institut de l’Engagement (Sözleşme Enstitüsü) 2012 yılında kuruldu. Her yıl 3.000 genç gönüllünün gelecekle ilgili planlarını takip etmelerine yardımcı olan enstitü, bu grubun dışında 700 kişinin daha mesleki hedeflerine ulaşması için geniş kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor.

GEFCARES, gönüllülerin görevlerini yerine getirebilmeleri veya faaliyet bölgelerinde lojistiklerini yönetebilmeleriiçin proje finansmanı sağlayarak, bu hayır kurumlarına yıl boyunca destek olacak.

Bu destek, GEFCO’nun faaliyet gösterdiği ülkelerin çoğunda, yerel olarak üstlenilen insani yardım çalışmalarının da bir tamamlayıcısı.

Çalışanlar, müşteriler ve tedarikçiler tarafından desteklenen bir fon

GEFCO bağış fonunun temel amacı, fon toplamak ve toplanan fonları ortak derneklere yeniden dağıtmak. Grubun ortaklık anlayışına paralel olarak her ne kadar müşteriler ve tedarikçiler projeye dahil olsalar da, fonların büyük bir bölümü çalışanlardan geliyor.

GEFCARES, GEFCO Yönetim Kurulu Üyesi veOrta Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Batı Avrupa ve Akdeniz Genel Müdür Yardımcısı Pierre-Jean Lorrain başkanlığındaki bir Denetim Kurulu tarafından yönetiliyor. GEFCO Yönetim Kurulu üyesi ve Kara, Depolama, Yeniden Kullanılabilir Ambalaj ve Bitmiş Araç Lojistiği Başkan Yardımcısı Emmanuel Cheremetinski, İletişim Başkan Yardımcısı Susan Marro ve İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Stéphane Milhet görevinde Lorrain’e destek veriyor.

GEFCO GRUBU HAKKINDA

GEFCO, otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri ve çoklu biçimli tedarik ziniciri çözümlerinde dünyadaki en büyük 10 oyuncudan biridir. 70 yıllık uzmanlık birikimi ve 11,000 çalışanıyla endüstriyel sektörde akıllı ve esnek tedarik zinciri çözümleri tasarlıyor ve uyguluyor. 47 ülkede güçlü küresel ortaklıklarla varlık gösteren firma; 300 destinasyona hizmet ediyor. GEFCO 2017 yılında 4.4 milyar Avro ciro bildirdi. GEFCO Türkiye 2002 yılında faailyete geçti. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Türkiye’de de Karayolu, Havayolu, Denizyolu, Trenyolu gibi nakliye hizmetleri ile beraber gümrük, depo, vergi temsilciliği gibi konularda da katma değerli hizmetler veriyor. www.gefco.net