TEMSA ve Adana Engelliler Basketbol Takımı ‘Dostluk Maçı’nda buluştu

Bu haber 17 Mayıs 2019 - 9:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TEMSA ve Adana Engelliler Basketbol Takımı ‘Dostluk Maçı’nda buluştu
Engelsiz otobüsleriyle engellilerin yaşamını kolaylaştıran TEMSA, sosyal sorumluluk projeleriyle de bu alanda farkındalık yaratmaya ve engellilere destek olmaya devam ediyor. TEMSA, bu kez de Engelliler Haftası kapsamındaAdana Engelliler Spor Kulübü ile bir dostluk maçı düzenledi.
Sabancı Topluluğu şirketlerinden TEMSA, bir yandan yurt içinde gerçekleştirdiği katma değerli üretim ve yaptığı ihracatla Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürürken, diğer yandan iş ve sosyal hayatta engelli bireylere bakış açısını değiştirmek için farklı çalışmalar yapmaya devam ediyor.
Adana’da faaliyet gösteren TEMSA, Kariyerde Engelleri Kaldırdık projesi kapsamındabu yıl“Dostluk Maçı” düzenledi. Çukurova Üniversitesi’nde düzenlenen dostluk maçına TEMSA Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Genel Müdür Yardımcıları Fatih Tunçbilek, Serkan Uzunay, Ural İnal, İbrahim Eserce ve Erhan Özel’in yanı sıraTemsa yöneticilerinden Ebru Ersan, Oğuz Özberk, Onur Ortatepe, Seval Erdoğan, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Prof. Dr. Azmi Yalçın katıldı.
Adana Engelliler Basketbol Takımı, Çukurova Üniversitesi ve TEMSA katılımı ile düzenlenen “Dostluk Maçı” ile engellilere ve spora desteğini sürdüren şirket, bu anlamlı etkinlikle hem iş hem de sosyal hayatta hiçbir şeyin ‘engel’ olmadığını bir kez daha herkese göstermiş oldu.
Özel: “Sanat, Spor, İş hayatında ve tüm alanlarda başarı hikayeleri ile bizlere ilham veren engelli dostlarımızın bu başarı hikayelerini yaygınlaştırmalı ve toplumun her kesiminde yeni başarı hikayeleri için fırsatlar vermeliyiz.”

TEMSA İnsan Kaynakları Direktörü Erhan Özel, Toplumumuzun her kesiminde farkındalığın arttırılması ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ve asıl amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu belirtti. Bu vesileyle düzenlenen dostluk maçı ile yarattıkları farkındalık için tüm sporculara teşekkür ettiğini belirtti.
TEMSA olarak, bu bakış açısıyla sürdürdüğümüz ‘Kariyerde Engelleri Kaldırdık’ gibi projelerle engelin kariyer için engel olmadığını göstermeyi, engelli istihdamına bakış açısını değiştirmeyi ve toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.
Sosyal sorumluluk projeleri, engelli bireylerin yaşam kalitesinin yükseltilmesine, iş imkanlarının yaratılmasına, istihdamın artırılmasına yönelik verdiği desteklerle öne çıkan TEMSA, ayrıca Tekerlekli Sandalye Avrupa Şampiyonası, Uluslararası Hentbol müsabakaları gibi farklı etkinliklerde engellilere ve spora olan desteğini sürdürüyor.