Bayram Planını Henüz Yapmayanlara Müjde!

Bu haber 28 Mayıs 2019 - 23:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bayram Planını Henüz Yapmayanlara Müjde!

Türkiye genelinde milyonlarca kişi, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili için gün sayıyor. Sadece İstanbul’da 2,5 milyon kişi şehirden ayrılmak için hazırlanıyor. Seferlerin çoğu dolmuşken bayram tatilini şehir dışında geçirmek isteyenlerin gözü ek seferler ve %10’a varan oranda son dakikada iptal edilen biletlerde.

Türkiye genelinde 9 günlük bayram tatilini fırsat bilenler, memleketlerine ve tatil beldelerine gitmek için otobüslere akın ediyor. Bayram öncesinde neredeyse tamamı satılan otobüs biletlerinin büyük çoğunluğu, tatilcilerin gözdesi olan Ege ve Akdeniz bölgesine yapılacak seferler için alındı. Online bilet satın alma platformu obilet.com, bayram boyunca İstanbul’dan düzenlenecek 25 bin seferde toplam 1 milyon yolcunun taşınacağını, tatile sayılı günler kala dönüş biletlerinin de büyük ölçüde tükendiğini açıkladı.

‘Boş koltuk alarmı’ imdadınıza yetişiyor.
Otobüs biletlerinin diğer ulaşım araçlarına göre daha kolay iptal edilebildiğini belirten obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak, “Otobüs yolculukları için alınan her 10 biletten biri çeşitli nedenlerden dolayı iptal ediliyor. Tatil için biletini son dakikaya bırakanlar veya boş sefer bulamayanlar obilet.com üzerinden ‘Boş Koltuk Alarmı’ kurarak iptal edilen biletlerden ve ek seferlerden anında SMS ile haberdar olabilir” dedi. İnternetten bilet satın almanın tüketiciye birçok farklı avantaj sağladığına değinen Yiğit Gürocak, “Kullanıcılar obilet.com’da onlarca farklı firmaya ait bileti karşılaştırma şansı bularak komisyonsuz, hızlı ve güvenli bir şekilde bilet satın alabiliyor. Biletin iptal edilmesi gerekirse, herhangi bir kesinti olmadan ücreti iade ediliyor” ifadelerini kullandı.

Online otobüs bileti satışları %275 arttı!
Yolcu taşımacılığının %88’inin karayolları aracılığıyla gerçekleştirildiği ülkemizde, otobüslerin şehirler arası ulaşımda büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Yiğit Gürocak, “Teknoloji, seyahat sektörünü de hızla dönüştürüyor. Son 5 yılda internetten satılan otobüs biletlerin sayısı %275 arttı, online platformlardan satılan otobüs biletlerininin oranı ise %15’e ulaştı. Tüketicilerin 7/24 hizmet veren müşteri temsilcileriyle iletişim kurabilmesi, güvenli ödeme altyapısı ve fiyat avantajları sayesinde, online ortamdaki fırsatları daha net anladığını ve bilet satın alma davranışlarının da hızla dijitalleştiğini görüyoruz” dedi.