EKOL, FLO İŞ BİRLİĞİNİ LOTUS TESİSİ’NE TAŞIDI

Bu haber 29 Temmuz 2019 - 15:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

EKOL, FLO İŞ BİRLİĞİNİ LOTUS TESİSİ’NE TAŞIDI
Kontrat lojistiğine yatırımlarını sürdüren Ekol Lojistik, Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük kapalı alana sahip deposu Lotus Tesisi’nde, FLO Mağazacılık’a hizmet vermeye başladı. Beş yılı aşkın süredir çözüm ortağı olduğu FLO Mağazacılık ile sözleşmesini 2022’ye kadar uzatan Ekol, bu kapsamda lojistik depolama hizmetleri operasyonlarını Lotus’ta yürütecek.
2018 yılında Gebze’de hizmete açılan ve 215 bin metrekare kapalı alanı bulunan LEED sertifikalı Lotus, tasarım ve kullanılan teknoloji açısından barındırdığı birçok ilkle dikkat çekiyor.
FLO operasyonlarının Lotus’a taşınması nedeniyle yönetici ve çalışanların katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Ekol Lojistik Kontrat Lojistiği Direktörü Ayhan Türkmen, Lotus’un, çalışma şartları açısından FLO operasyon ekiplerini oldukça memnun ettiğini belirterek, “FLOMağazacılık için 50 bin paletlik yüksek alanda ve 70 bin koli kapasiteli ara katta stoklama, operasyon ve markaya özel katma değerli hizmetler vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.
Yapılan iş birliğinin önümüzdeki yıllarda daha üst seviyeler çıkacağına olan inancını vurgulayan Türkmen, “FLO operasyonları için 2014 yılından bugüne kendi yazılımımız olan Quadro WMS ile hızlı çözümler üretiyoruz. Operasyonel mükemmellik ekipleri ile daha iyiye olan yolculuğumuz sürecek. Bu işbirliğinin devam etmesindeki en büyük rol ekip çalışmasında.” açıklamasını yaptı.
FLO ile 2014’te başlayan e-ticaret faaliyetlerine yönelik ise ayrı bir sözleşme imzaladıklarını ifade eden Türkmen, bir milyon çift ayakkabı için 100 binin üzerinde koli hacmindeki FLO e-ticaret operasyonlarına çok yakın bir zamanda yine Gebze’de bulunan Sakura Tesisi’nde başlayacaklarını sözlerine ekledi.
KATMA DEĞER YARATACAK HİZMET
FLO Mağazacılık Genel Müdür Yardımcısı Erdem Çalışkan yaptığı açıklamada;FLO Mağazacılık olarak lojistik süreç yönetimindeki en önemli hedeflerinin doğru ürünü, doğru zamanda, doğru miktarda depodan çıkarmakolduğunu belirtti. Erdem, “Mağazalar, bayiler ve online kanal müşterilerinin verdiklerisiparişlerin depodan ürün teslimine kadarki her sürecinin devamlılığı ve başarısıgünlük olarak belirlenen performans hedef ölçümleri ile takip ediliyorve deneyimli üçüncü parti lojistik firmaları ile yaptığımız sözleşmeler hedeflenen servis ve performans hedeflerine göre imza altına alınıyor.”diye konuştu.

Ekol Lojistik’in teknoloji yatırımları ile taçlandırmaya başladığı ve yatırımlarını sürdürmeyi planladığı Lotus Tesisi’nden alacakları hizmet kalitesinin yukarı ivmede devam edeceğine inandığını belirten Erdem, “İş birliğimizin iki şirket için de katma değer yaratacağını düşünüyorum.”açıklamasını yaptı.

FLO Mağazacılık Lojistik Direktörü Anıl Haşimoğlu da yaptığı konuşmada, “Günümüzde ürünü müşteriye zamanında ulaştırma performansının en az ürünün kalitesi ve fiyatı kadar önemli hale geldiğini ve bu nedenle amaçlarının çok hızla büyüyen hacimlerinin ihtiyaçlarına aynı hızla uyum sağlayacak bir lojistik alt yapısı kurmak olduğunu” söyledi. Haşimoğlu, FLO Mağazacılık Lojistik Yönetimi olarak kısa ve uzun dönem gereksinimlerini bu paralelde planladıklarını ve çözüm ortaklarını buna göre seçtiklerini sözlerine ekledi.
FLO Mağazacılık olarak Ekol Lojistik ile bir çözüm ortaklığı anlaşması yaptıklarını ve süreci yürüttüklerini ileten Haşimoğlu, Türkiye’nin en büyük entegre kontrat lojistiği proje örneklerinden biri olarak başarılı şekilde hayata geçirilmiş olan Lotus Tesisi’ne geçiş sürecinde EKOL ve FLO ekiplerini gösterdikleri performanstan dolayı kutlayarak, iş birliklerinin iki şirket için de hayırlı olmasını diledi.

FLO HAKKINDA:

1960’lı yılların başında Ahmet Ziylan tarafından Gaziantep’te 50 metrekarelik ufak bir atölyede temelleri atılan FLO Mağazacılık, bugün Türkiye’nin en büyük ayakkabı perakendecisi konumunda bulunuyor. Bünyesinde FLO ve In Street gibi perakende mağazalarının yanı sıra Kinetix, Polaris, Butigo, Dockers by Gerli gibi kendi alanında lider ayakkabı markalarını bulundurmaktadır.
Yurtiçi ve yurt dışında 600’e yakın mağazası bulunan FLO, yurt dışında 14 ülkede toplamda 80’in üzerinde mağaza ile hizmet veriyor.
Ayrıca İtalya’nın en çok tercih edilen 3 markasından biri olan Lumberjack’i de 2012 yılında bünyesinde katmış olan FLO Mağazacılık’ın ufak bir atölyede başlayan yolculuğunda 2019 yılına geldiğinde 10 bini aşkın kişiye iş olanağı sağlayan, ayrıca yılda 55 milyon çiftin üzerinde ayakkabı satışı gerçekleştiren bir perakende devi haline geldiğini görüyoruz.
2023’de Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olma vizyonuna sahip olan FLO, Rusya’ya güçlü bir giriş yapma çalışmalarını sürdürürken bunun yanı sıra Fas, Kenya ve Kongo Cumhuriyetinde mağaza açma çalışmalarını sürdürüyor.

EKOL HAKKINDA:
Ekol, 1990 yılında kurulan; taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 15 ülkede kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren entegre bir lojistik şirketi. Aklı, duyguyu ve bilinci birleştiren iş yapış modelini teknolojiden aldığı ilhamla destekleyen Ekol, her zaman müşterilerine entegre, esnek ve en etkin çözümleri sunuyor. Ekol ‘ün hep bir adım ileride oluşu, yeterince iyiyle yetinmemesi müşterilerinin başarılarına hizmet ederken aynı zamanda çevresel, finansal, sosyal faydalar da sağlıyor.
Türkiye, Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Bosna Hersek, Romanya, Macaristan, İspanya, Polonya, Çekya, Bulgaristan, Slovenya ve İsveç’te olmak üzere, kapalı alanı 1.000.000 m²’nin üzerindeki dağıtım merkezinin yanı sıra İntermodal taşımacılığa fırsat veren haftalık 48 sefer yapan blok trenleri ve 5 bin 500 aracıyla da Ekol, Avrupa’nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasında.
Dağıtım alanındaki gücünün yanı sıra Ekol ‘ün vaatlerini gerçekleştirmedeki en önemli gücü sahip olduğu insan kaynağı. Kusursuz müşteri memnuniyeti için bitmeyen bir enerjiyle hizmet veren 8 binin üzerinde çok uluslu çalışanı, Ekol’ü başarıya taşıyan yolda çok önemli bir rol oynuyor.