ARVAL’İN ‘SÜRÜCÜSÜZ SERVİS ÇÖZÜMÜ “EVAA” YOLA ÇIKIYOR

Bu haber 01 Şubat 2020 - 12:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kurumsal araç kiralamada uluslararası bir lider olan ve yenilikçi mobilite çözümleri sunan Arval, Mart 2020’den itibaren yollarda olması planlanan mobilite çözümü EVAA’yı test etmeye başladı.

Arval’in bu çözümü, Paris bölgesinde özel bir şirket tarafından sunulan ‘ilk sürücüsüz servis’ olarak dikkat çekiyor.

2020 Mart ayında yola çıkacak olan Arval’in Sürücüsüz Mobilite Çözümü EVAA, Arval Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alain Van Groenendael’in katıldığı ve Arval’in Rueil Malmaison’daki merkez ofisinde düzenlenen özel bir lansman ile davetliler ve çalışanların testine sunuldu.

Sürücüsüz servis çözümü EVAA, Arval’in inovasyon, araştırma ve geliştirmeye adanmış uluslararası mobilite projesinin de bir parçası.

Arval, sürücüsüz elektrikli araç projesinin yürütüldüğü Fransa da dahil olmak üzere başta İtalya, Hollanda, Norveç olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde bulunan Mobilite Merkezi’nde mobiliteye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

TEB Arval Genel Müdürü Philippe Chabert EVAA’nın test edilmeye başlanmasıyla vesilesiyle,şu bilgileri verdi: “13 ülkeyi kapsayan yaklaşık 4 bin filo yöneticisi ile yapılan Arval Mobility Observatory sonuçlarına göre, Türkiye’de farklı alternatif mobilite çözümlerine olan ilgi oldukça yüksek. Oluşturulacak uygun ve yaygın altyapı, alternatif araçlara (elektrikli vb.) geçişte ilgiyi de artırabilir. Global olarak edindiğimiz bilgi ve tecrübeler, yerel bazda uygulamaların hayata geçirilmesi adına da büyük önem arz edecek.”

Arval Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alain Van Groenendael ise şu yorumu yaptı: “Arval, sürücüsüz servisi ile Fransa’da mobilite çözümlerine öncülük etmekten dolayı gurur duyuyor. Bu girişim, Arval’in müşterilerinin ve çalışanlarının, alternatif mobilite ihtiyaçlarını desteklemedeki yeni stratejisinin de önemli bir göstergesi.”TEB Arval Hakkında

TEB Arval, bir TEB ve BNP Paribas Grubu şirketi olarak 2007 yılında kurulmuştur. BNP iştiraki olan Arval’in uzmanlığından yararlanan TEB Arval, kurumlara operasyonel kiralama ve filo yönetimi çözümleri sunmaktadır. TEB Arval Müşterinin tüm araç filosunun sorumluluğunu alarak, araçların satın alınması, finansman, yönetim, idari işler, vergi takibi ve kontrolü, sözleşme süresince bakım, onarım ve kaza yönetimi, gibi hizmetlerin verilmesini sağlar.

Arval Hakkında:

1989 yılında kurulan ve tamamen BNP Paribas’ya ait olan Arval, tam donanımlı araç kiralama hizmetlerinde uzmanlaşmıştır. Arval; büyük uluslararası şirketler, KOBİ’ler ve profesyonellerden oluşan müşterilerine, çalışan mobilitesini optimize eden ve filo yönetimi risklerini dışa aktarmalarını sağlayan özel çözümler sunar. Yakın zamanda Arval, müşteri segmentini kişileri de kapsayacak şekilde genişletti. Arval’ın müşterilere yönelik vaadinin özü olan uzman tavsiyeleri ve hizmet kalitesi, 29 ülkede yaklaşık 7.000 çalışan tarafından sunuluyor. Arval’ın toplam kiralama filosu, dünya genelinde 1.193.910 araca ulaşıyor (Aralık 2018).

Arval, filo yönetimi endüstrisindeki en uzun soluklu stratejik ittifak olup 50 ülkede 3 milyon araçla dünya lideri konumunda bulunan Element-Arval Global Alliance’ın kurucu üyesidir. BNP Paribas bünyesindeki Arval, Bireysel Bankacılık ana faaliyet segmentinde yer alır.