DİJİTAL DÜNYADA KADIN GİRİŞİMCİLER PROJESİ

Bu haber 12 Şubat 2020 - 11:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kadınlar Dijital Dünyada İş Sahibi Olacak

İşte Kadın Derneği’nin İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(İSTESOB) ile başlattığı Dijital Dünyada Kadın Girişimciler Projesi kapsamında, evde üretim yapan ya da küçük ölçekli işletme sahibi kadınlara eğitim verilecek.

İşte Kadın Derneği ve İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB), bir yıl boyunca devam edecek Dijital Dünyada Kadın Girişimciler Projesini başlattı.
Projenin tanıtımı dolayısıyla İSTESOB Genel Merkezi’nde toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan İşte Kadın Derneği Başkanı Gülhan Akyazı, projenin bir yıllık olduğunu belirterek, öncelikle yüz yüze eğitim verileceğini, dijital beceriler, dijital pazarlama, e-ticaret ve dış ticaret konularında eğitimler düzenleyeceklerini anlattı. Akyazı, “5 gün süren bu eğitimler sonucu bir anket çalışması yapacağız. Buradan elde ettiğimiz verilere göre asıl hedefimiz online eğitim vermek” şeklinde konuştu.
“PROJEYLE KADINLARIMIZI İŞ SAHİBİ YAPACAĞIZ”
İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz da birliklerinin, mazisi asırlara dayanan bir Ahi teşkilatı olduğunu ifade etti. Sürdürülebilir bir kalkınma için kadınların gücüne ihtiyaç duyulduğunu, toplumun her kesiminden insanın iş hayatına katılmasının önem taşıdığını vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:
“İnşallah bu projeyle ülkemize ve şehrimize büyük katma değer sağlayacağız. Bu projeyle de birçok kadınımızın iş sahibi olmasını, işlerini geliştirmelerine imkan sağlayacağız. İstihdam hedefiyle yola çıkan, işini büyütmek isteyen kadınlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.”
BAŞVURU WEB’DEN YAPILABİLİR
İşte Kadın Derneği Proje Yöneticisi Elif Nur Tosun ise proje ile kadın girişimciliğin desteklenmesini hedeflediklerini aktararak, şunları kaydetti:
“Katılımcılarımızı e-ticaret sistemine entegre edeceğiz. İhracata yönelik teşvik edeceğiz. Evde üretip internette satış yapan veya küçük işletme sahibi kadınlarımızın sayısı oldukça fazla. Bu kadınlarımıza ulaşmak istiyoruz. Ticaret hayatında rehberlik yapacağız. Kadınlarımız İşte Kadın Derneği web sitesinden form doldurarak projemize başvurabilirler. İstanbul, Bursa, Gaziantep ve Kayseri’ye geziler düzenleyerek kadınlarımıza ulaşmaya çalışacağız.”