DKV otoyol kutuları yakında İtalyan otoyollarında kabul edilecek

Bu haber 04 Nisan 2020 - 16:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Ratingen/Roma, 10.03.2020. İtalya’nın en büyük otoyol ağı işletmecisi Autostrade per l’Italia S.p.A., ağırlığı 3,5 tonun üzerindeki kamyonlar için DKV BOX ITALIA ile dijital otoyol ücreti faturalandırma sözleşmesi imzaladı. 3.000 kilometrenin üzerinde yol ağına sahip Autostrade per l’Italia, İtalya’daki ücretli otoyolların yarısından fazlasını işletmektedir. Sözleşmenin imzalanmasıyla DKV Euro Service, sertifikalı bir servis sağlayıcı olarak İtalyan Otoyol ve Tünel Operatörleri Birliği (AISCAT) tarafından nihayet onaylanmıştır. Yakın gelecekte DKV BOX EUROPE da onaylanacaktır.

DKV Euro Service Geçiş Ücretleri Genel Müdürü Jérôme Lejeune, “Bu şirketimizin tarihinde önemli bir kilometre taşıdır”, diyor. “Autostrade per l’Italia sayesinde müşterilerimize ağırlığı 3,5 tonun üzerindeki kamyonları için İtalya’daki geçiş ücretlerini kendi kutularımız üzerinden faturalandırma yolunda önemli bir adım atmış olmaktan mutluyuz.” Autostrade per l’Italia CEO’su Roberto Tomaside ise “DKV Euro Service, ağımızdaki en iyi piyasa katılımcıları arasında rekabeti teşvik ederek yönettiğimiz dijital hizmetlerin geliştirilmesi için önemli bir stratejik ortaktır. Başarılı bir iş birliği için sabırsızlanıyoruz.” İfadelerini ekliyor. İlgili İtalyan otoyollarındaki ödeme gişeleri, özellikle bu amaç için gerekli yazılım ve donanım ile donatılmıştır. Özel geçiş terminalleri, hangi gişede DKV BOX ITALIA’nın kullanılabileceğini gösteriyor.

Daha fazla bilgi için: http://www.dkv-euroservice.com

DKV Euro Service
DKV Euro Service, 80 yılı aşkın süredir lojistik ve taşımacılık sektörünün lider mobilite sunucularından birisi konumundadır. DKV, Avrupa genelinde ticari filoların optimizasyonu ve kontrolü için, 100.000’den fazla markayı kapsayan kabul noktalarındaki nakitsiz geçiş hizmetlerinden tutun geçiş ücreti faturalandırma ve KDV iadelerine kadar kapsamlı bir portföy sunmaktadır. DKV Euro Service, 1.000’i aşkın çalışanı olan DKV MOBILITY SERVICES Grubu’nun parçasıdır. Grup, 2018 yılında 8,6 milyar Euro üzerinde bir işlem hacmi elde etmiş ve Avrupa’da 42 ülkede faaliyet göstermiştir. Bugün 3,7 milyondan fazla DKV CARD ve On Board Unit, yaklaşık 200.000 müşteri tarafından kullanılmaktadır. 2019 yılında DKV CARD üst üste 15. kez yakıt ve servis kartları kategorisinde en iyi marka seçildi.