GEFCO, COVID-19 test kitleri için düzenlenen Time Critical gönderileriyle önemli bir sağlık kurumuna destek sağlıyor

Bu haber 22 Nisan 2020 - 15:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Global lojistik sağlayıcısı GEFCO, çok uluslu bir sağlık hizmeti sağlayıcısı için 30-ton tıbbi ekipman taşıdı. COVID-19 test kitlerini de içeren bu gönderi, Fransa’dan Cezayir, Tunus ve Antiller’e, bu bölgelerdeki hastane ve özel laboratuvarların artan ihtiyaçlarına destek olmak için gönderildi.

GEFCO’nun Hava ve Deniz ekibi, kritik pandemi dönemi boyunca gönderileri haftalık olarak yönetiyor. GEFCO ekipleri Paris Orly Havalimanının kapatılmasının ardından tüm faaliyetlerin Charles de Gaulle Havalimanına aktarılması gibi bazı zorlu şartları başarıyla yönettiler.

Kilit malzemelerin tüm uyumluluk gereksinimlerinin karşılanarak, güvenli ve etkin bir şekilde sevk edildiği bu gönderi, çok kısıtlı bir zamanda tamamlandı. Müşteri, ekipmanı COVID-19 için yeni tarama testlerini desteklemede kullanacak.

Bu proje, GEFCO’nun PENTA’nın Slovakya ve Çekya’da COVID-19 ile mücadelesinde yardımcı olmak için Şanghay’dan Bratislava’ya yaptığı charter uçuşlarla büyük miktarda tıbbi malzeme taşımasında olduğu gibi son dönemde farmasötik alanda gerçekleştirilen Time Critical sevkiyatlardan bir tanesi.

GEFCO Hava ve Deniz Genel Müdür Yardımcısı Paul-Henri Freret, “Acil global teslimatlarla müşterilerimizin operasyonlarına destek olmak DNA’mızda var. Ayrıca, beklenmedik olaylar esnasında ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek amacıyla uzun süredir zaman açısından kritik (Time Critical) çözümler sunuyoruz.

Bu kriz, ekip olarak her türlü zorluğun üstesinden gelebilmek için müşterilere uyum sağlama, onlarla iş birliği yapma ve çok yakın şekilde çalışma becerilerinde daha da yükseklere ulaştığımızı gözler önüne serdi. Müşterilerimizin önemli çalışmalarını desteklerken kendi çalışanlarımızın güvenliğini ve onlara saygı duyulmasını sağlamaktan gurur duyuyoruz.”

GEFCO HAKKINDA
GEFCO, otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri ve multimodal tedarik zinciri çözümlerinde dünya lideridir. 70 yıllık uzmanlık birikimiyle GEFCO, tüm sektörler için akıllı ve esnek tedarik zinciri çözümleri tasarlıyor ve uyguluyor. Geniş bir kapsama alanına yayılmış güçlü iş ortakları ile 47 ülkede bulunan ve 15.000 çalışanı olan firma; 300 destinasyona hizmet veriyor. GEFCO Grup, 2019 yılında 4,7 milyar Avro ciro bildirdi.

GEFCO, 2018 yılında Londra Heathrow havaalanının yakınında bulunan üçüncü Yaşam Bilimleri & Sağlık hizmetlerine özel sıcaklık kontrollü deposunu açtı. GEFCO’nun Almanya, Frankfurt ve Amsterdam’da da ek depoları bulunuyor. GEFCO, WDA sertifikalı Heathrow tesisine ve IATA-CEIV Pharma Sertifikalı Frankfurt tesisine ek olarak, 2017 yılında Hollanda’daki hava ve deniz operasyonları için IATA-CEIV İlaç Sertifikası almaya hak kazandı.