DHL Express Türkiye’ye “En İyi İşveren” ödülü

Bu haber 23 Nisan 2020 - 21:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DHL Express, Great Place to Work tarafından belirlenen Türkiye’nin en iyi işverenleri araştırmasında 500-2000 çalışanı bulunan şirketler arasında ikinci oldu.

İstanbul, 22 Nisan 2020: DHL Express Türkiye, global İK analitiği ve danışmanlık firması Great Place to Work tarafından “Türkiye’nin en iyi işverenleri” arasında gösterildi.

Kendi sertifikasyon programı aracılığıyla ulusal ve uluslararası düzeyde çalışanların iş deneyimlerini değerlendiren Great Place to Work tarafından Türkiye özelinde yapılan araştırmaya 192 şirket katıldı. İki aşamalı değerlendirme sürecinde çalışanların kurum kültürü algısını ölçen Güven Endeksi’nden ve insan kaynakları uygulamalarını inceleyen İşyeri Kültürü Analizi’nden başarılı sonuçlarla çıkan DHL Express Türkiye, 500-2000 çalışanı bulunan şirketler arasında ikinciliği elde etti.

DHL Express Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayla Çetinbora, ödüle ilişkin değerlendirmesinde, “DHL’de insan kaynakları yaklaşımımızın temelinde müşteri memnuniyetinin, mutlu çalışanlardan geçtiği inancı yatıyor. Bu kapsamda tercih edilen işveren olma hedefiyle çalışanlarımıza her zaman keyifle işe geldikleri bir ortam sunmak için uzun yıllardır çalışıyoruz. Bunun insan kaynakları alanında prestijli organizasyonlar tarafından teyit edilmesi ise hem gurur veriyor hem de motivasyonumuzu artırıyor. DHL Express global olarak 3 yıldır en iyi 25 uluslararası işveren ödülüne layık görülüyordu. Bu yıl Türkiye ofisimizle de bu ödülü kazanmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İletişim için:

Ogilvy PR İstanbul

Osman Kurt

Telefon: 0535 979 55 91

E-mail: osman.kurt@ogilvy.com

Web sitesi: dhl.com.tr/express

Bizi takip edin: twitter.com/DHLExpressTR

DHL – Dünyanın lojistik şirketi

DHL, lojistik sektörünün önde gelen küresel markasıdır. DHL birimleri, ulusal ve uluslararası gönderi teslimatı, e-ticaret gönderilerinin taşımacılığı ve entegre çözümler ile uluslararası ekspres, kara, hava ve okyanus taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar rakipsiz bir lojistik hizmetler portföyü sunmaktadır. DHL, dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 380.000 çalışanıyla, insanları ve işletmeleri güvenli ve güvenilir bir şekilde birbirine bağlayarak küresel olarak sürdürülebilir ticaret akışlarını mümkün kılmaktadır. DHL, teknoloji, yaşam bilimleri ve sağlık, mühendislik, imalat ve enerji, mobilite ve perakende gibi sektörler için özel çözümler ile kararlı bir şekilde “Dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlandırılmıştır.

DHL, Deutsche Post DHL Group’un bir parçasıdır. Grup, 2019 yılında 63 milyar avrodan fazla gelir elde etmiştir. Sürdürülebilir iş uygulamaları ile topluma ve çevreye olan yaklaşımlarıyla Grup, dünyaya olumlu katkılarda bulunmaktadır. Deutsche Post DHL Group, 2050 yılına kadar sıfır emisyonlu lojistik elde etmeyi hedefliyor.