General Motors, solunum cihazı tedarik zincirinin yönetimi için CEVA Logistics ile anlaştı

Bu haber 30 Nisan 2020 - 20:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

•Dünyanın her yerinden GM şirketinin Kokomo, Indiana’daki ABD üretim tesisine gönderilecek hayati önem taşıyan ürünlerin sevkiyatlarını, CEVA Logistics koordine ederek yönetiyor.
•CEVA Logistics ekiplerinin planlama, koordinasyon ve uygulama becerileri sayesinde General Motors ve Ventec Life Systems şirketleri, ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı ile yapılan sözleşme kapsamında yoğun bakım solum cihazlarının seri üretimine başladı.
•Toplamda üretilecek olan 30,000 solunum cihazının 600’den fazlası bu ay sevk edilecek.

Marsilya, Fransa, 22 Nisan 2020 –General Motors şirketi, tüm solunum cihazı üretim tedarik zincirinin yönetiminden sorumlu 4PL lojistik sağlayıcısı olarak CEVA Logistics ile çalışmaya başladı. GM şirketinin ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı ile yaptığı sözleşme kapsamında CEVA Logistics, General Motors şirketinin Kokomo, Indiana fabrikasında üretilecek olan Ventec Life SystemsV+Pro yoğun bakım solunum cihazlarında kullanılacak yüzlerce parçanın teslimatından sorumlu olacak.

Tek lojistik sağlayıcısı
CEVA Logistics ve General Motors, 10 yıldan uzun bir süredir aralarındaki iş ilişkisini başarıyla sürdürmekte ve bu özel proje kapsamında CEVA Logistics, solunum cihazlarının üretimi için gereken tüm parçaların tedarikçi yönetimi, sipariş yönetimi, nakliye ve gümrük müşavirliği yönetimi ve izleme süreçlerinden sorumlu olacak. Bu projenin inbound aşamasındaki tek lojistik sağlayıcısı CEVA Logistics şirketi.

CEVA Kontrol Kuleleri, globalin bound teslimatlarını yönetiyor
Singapur, Houston ve Detroit’te yer alan CEVA Kontrol Kuleleri, tedarik zincirinin kesintisiz olarak devam edebilmesi için doğrudan bu projenin uygulama ve yönetim adımlarında yer alacak. Bu proje kapsamında CEVA Logistics personelinin bir kısmı, Detroit şehrinde görevlendirildi ve şirket personelimiziniyi korunabilmesi için kontrol kulelerinde son derece etkili sosyal mesafe önlemleri alındı.

Son on yılda havayolu, denizyolu, karayolu ve sözleşmeli lojistik iş kollarını kapsayan geniş bir ABD operasyon ağına sahip olan CEVA, EGL markasıyla navlun yönetimi alanında global bir güç haline gelerek 15 yıl boyunca tüm ülkede lojistik hizmetlerini eksizsiz olarak sundu ve sonrasında TNT Logistics ile birleşerek CEVA çatısında faaliyetlerine devam etti.

Rekor sürede teslimat
Konuyla ilgili yaptığı açıklamada CEVA Logistics şirketinin CEO’su Mathieu Friedberg şunları söyledi: “CEVA Logistics, ABD’nin her yerinde hayat kurtaracak ve sağlık çalışanlarına destek olacak son derece önemli bu ekipmanın üretim sürecini desteklemekten gurur duyuyor. Hem otomotiv hem de sağlık tedarik zincirleri alanında sahip olduğu uzman bilgisi sayesinde CEVA, bu sorumluluğu üstlenerek görevi başarıyla yürütebiliyor. İçinde bulunduğumuz bu kriz ortamında General Motors şirketinin bu projede bize güvenmiş olması, güvenilirliğimizin ve uzmanlığımızın tartışılmaz bir kanıtı.

Hayati önem taşıyan bu solunum cihazlarının mümkün olan en kısa sürede üretilebilmesi ve tüm ABD’de hayat kurtarmaya başlayabilmesi için bütün nakliye aşamalarını izleyerek dünyanın her yerinde bulunan birçok tesisten çıkan ürünlerin zamanında teslim edilmesini rekor bir sürede sağladık. Bu projenin başarıya ulaşması için üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimiz için mutluyuz ve proje süresi boyunca gereken her ürünü teslim etmeye devam edeceğiz”.

GM şirketinin Global Üretimden sorumlu Başkan Yardımcısı Gerald Johnson: “Ürettiğimiz her bir solunum cihazı hayat kurtaracak ve GM şirketinin global tedarik üssü ve üretim ekipleri UAW ve Kokomo, bu görevi başarıyla tamamlamak için kararlılıkla ve sarsılmaz bir azimle çalışıyor” dedi ve ekledi: “Ventec’in yoğum bakım solunum cihazı üretim kapasitesini arttırabilmek için insanlar inanılmaz bir azimle çalışıyorlar. Kariyerim boyunca hiç böyle bir şeye tanık olmamıştım”.

Üretimin tamamlanmasından sonra ilk solum cihazı sevkiyatı, Kokoma’da tesisten yola çıkarak hızlıca Gary (Indiana), Chicago ve daha uzaklarda bulunan hastanelere ulaştırılacak.

CEVA LOGISTICS HAKKINDA
Tüm dünyada üçüncü parti lojistik hizmetleri alanında örnek gösterilen CEVA Logistics, büyük ya da orta ölçekli ulusal ve çokuluslu şirketler için nakliye ve tedarik zinciri çözümleri sağlar ve yürütür. 160’ı aşkın ülkede yer alan 1000’den fazla tesiste görev yapan 78000 çalışanı sayesinde CEVA Logistics, hem Sözleşmeli Lojistik hem de Navlun Yönetimi alanlarında geniş bir yelpazeye yayılmış hizmetler sunar. CEVA Logistics şirketinin deneyimli uzmanları, hangi sektör söz konusu olursa olsun karmaşık ve hızla değişen tedarik zinciri ihtiyaçlarını karşılamak için uçtan uça taleplere göre uyarlanmış çözümleri sorunsuzca tasarlanmaya odaklanmaktadır.
CEVA Logistics, sevkiyat ve lojistik sektörünün global lideri konumundaki CMA CGM Grup bünyesindedir.
www.cevalogistics.com