AlmanyalıRhenus Lojistik’e İki Adet DAF CF Elektrik

Bu haber 10 Mayıs 2019 - 11:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AlmanyalıRhenus Lojistik’e İki Adet DAF CF Elektrik


DAF Trucks, önde gelen uluslararası Rhenus Grubu’nun % 100 iştirakı olan Almanyalı Contargo’ya iki adet tam elektrikli kamyon teslim etti. VDL’nin E-Power Teknolojisine sahip DAF CF Elektrik, Alman Aşağı Ren bölgesindeki hinterlant terminalleri çevresinde konteyner taşımacılığı için kullanılacak. Böylece Contargo’ya teslim edilen bu iki kamyon, Almanya’da ilk kez faaliyete geçenDAF CF Elektrik olmuş ve kapsamlı bir saha testinde yer alan 6. ve 7. sırada yer almıştır.

DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü, aynı zamandaYönetim Kurulu Üyesi Richard Zink, CF Elektrik’in anahtarını Rhenus Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Michael Viefers’e devretti. RhenusGroup; Sözleşme Lojistiği, Nakliye Lojistiği ve Liman Lojistiği alanlarında uzmanlaşmış global bir lojistik hizmet şirketidir. Dünya çapında 610’dan fazla noktada 4.8 milyar Euro ciroya sahiptir ve 29.000 kişi istihdam etmektedir. İki adet CF Elektrikli kamyon, yılda toplam 2 milyon konteynerlik hacme sahip% 100 Rhenus firması olan trimodalhinterland uzmanıContargo’nun filosuna katılmış oldu.

Kentsel alanlar için elektrikli kamyonlar
Richard Zink: “Taşımacılık sektörünün büyük bir dönüşümün zirvesinde olduğu açık” dedi. “Contargo’nun hedefi daha iyi bir rota izlemek. Bu misyonu desteklemekten ve Contargo’nun başarısını iki DAF CF Elektrikli kamyonla daha da ileriye götürecek olmaktan gurur duyuyorum. Contargo, elektrikli kamyon ile “daha iyi bir rota” izleyecek çünkü elektrikli kamyonlar gelecekte Avrupa’da giderek yaygınlaşacak.
Zink şöyle devam etti: “Rhenus gibi tanınmış firmalarla işbirliği içinde elektrikli kamyon deneyimimizi genişlettiğimiz için mutluyuz. Hem teknoloji hem de operasyonel dağıtım alanlarında topladığımız veriler nihai üretim modelleri için spesifikasyonları besleyecek ve böylece pazarın gereksinimlerine sorunsuz bir şekilde uymalarını sağlayacak. ”

“Karbonizasyonun giderilmesi yönünde önemli adım”
Contargo Genel Müdürü JürgenAlbersmann, “Bu öncü DAF’ları ilk kullananlardan biri olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Hedeflerimizden biri 2050 yılına kadar karbondan arınmak. Bu kamyonlar, bu iddialı hedefe doğru atılan önemli bir adım oldu.”

Yerel konteyner teslimatı
DAF CF Elektrikli kamyonların Duisburg’da ana üsleri olacak ve konvansiyonel Contargo kamyon filosu bünyesinde yerel konteyner teslimatlarında kullanılacak. Kamyonun idaresi, Contargo’nun servis sağlayıcısı olarak görev yapan RhenusTrucking tarafından yürütülecektir.

DAF CF Elektrik Hakkında

DAF CF Elektrik, tek dingilli veya çift dingilli römorkların yaygın olduğu kentsel alanlarda 37 tona kadar yük taşımacılığı için geliştirilmiş tam elektrikli bir 4×2 çekicidir. Araç, ‘2018 Yılının Uluslararası Kamyonu’ olan DAF CF’yi temel alıyor ve VDL’nin E-Güç Teknolojisi sayesinde tamamen elektrikle çalışıyor. Akıllı güç aktarma organı çekirdeği, mevcut toplam kapasitesi 170 kWh olan bir lityum-iyon akü paketi ile çalışan 210 kW’lık bir elektrik motorudur. CF Elektrik, 100 kilometreye kadar bir menzili sahiptir. Bu da yükün ağırlığına bağlı olarak, kentsel alanlardaDAF CF’yi sıfır emisyonlu yüksek hacimli taşıma için uygun hale getiriyor. Pillerin 30 dakikalık hızlı şarj özelliği var ve tam şarj olması ise sadece bir buçuk saat sürüyor.

DAF CF Elektrik – Teknik özellikler

Kamyonağırlığı 9,700 kg

Electrikli motor 210 kW

Tork 2,000 Nm

Pilkapasitesi 170 kWh

Tam şarjlı araç yelpazesi 100 km’ekadar

Hızlıpilşarjı 30 dakika

Tam şarj 1.5 saat

Fotoğrafbaşlığı
DAF Trucks, Rhenus’un AlmanyalıContargo firmasına iki adet DAF CF Elektrik teslim etti.Fotoğrafta soldan sağa: Richard Zink (DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü), Michael Viefers, (Rhenus Yönetim Kurulu Üyesi), Martina Klassen(DAF CF Elektrikli kamyon sürücüsü) ve HendrikWüst (Alman Devleti Nordrhein-WestfalenTrafik ve Ulaştırma Bakanı).

DAF Trucks N.V. —dünyanın en büyük ağır hizmet tipi kamyon üreticilerinden biri olan Amerikalı PACCAR Inc. şirketinin bir alt kuruluşudur ve önde gelen hafif, orta ve ağır hizmet tipi kamyon üreticilerinden biridir. DAF, her taşımacılık uygulamasına yönelik doğru aracı sunmak için çekici ünitelerinden ve kamyonlardan oluşan eksiksiz bir seri üretmektedir. Ayrıca DAF lider bir hizmet sağlayıcısıdır. MultiSupport onarım ve bakım sözleşmeleri, PACCAR Financial’ın sunduğu finansal hizmetler ve PACCAR Parts’ın sunduğu birinci sınıf yedek parça teslim hizmeti buna dahildir. Bunun yanı sıra DAF, dünya çapındaki otobüs üreticileri için dingil ve motor gibi bileşenleri geliştirmekte ve üretmektedir. DAF Trucks N.V. Hollanda Eindhoven’da, Belçika Westerlo’da, Birleşik Krallık Leyland’da ve Brezilya PontaGrossa’da üretim tesislerine sahiptir. Avrupa’da ve diğer ülkelerde 1100’ü aşkın bayisi ve servis noktası bulunmaktadır.