İzmit Sakarya Nakliyat, tercihini Ford Trucks’tan yana kullandı

Bu haber 07 Kasım 2019 - 22:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmit Sakarya Nakliyat, tercihini Ford Trucks’tan yana kullandı

1949 yılında kurulan, klor alkali ürünler, zirai ilaçlar, ev bakım ürünleri üzerine faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Koruma Şirketler Grubu’na ait İzmit Sakarya Nakliyat, filosunu 9 adet Ford Trucks 3233S ADR yol kamyonu ile genişletti.

Teslimatla birlikte şirketin 85 adetlik araç parkı içindeki toplam Ford Trucks araç sayısı 58’e ulaştı. İzmit Sakarya Nakliyat, Ford Trucks araçları yurtiçindeki operasyonlarında kullanmayı planlıyor.

Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde düzenlenen araç teslimat törenine İzmit Sakarya Nakliyat Pazarlama & Satış Müdürü Ersan Kaynaş, Filo Saha & Lojistik Müdürü Cumhur Erdoğan, Araç & Lojistik Operasyon Sorumlusu Ufuk Baydemir’in yanı sıra Ford Trucks Türkiye Satış Müdürü Murat Bakış, Bölge Satış Müdürü Baran Süslü, Bölge Servis Müdürü Burak Yatmazoğlu ve FSM Demirbaş Otomotiv Satış Müdürü Cem Akkaya katıldılar.

Ford Otosan’ın 60 senelik tecrübesiyle kamyon üretim yetkinliğini göz önünde tutarak tercihlerini bu yönde kullandıklarını belirten İzmit Sakarya Nakliyat Pazarlama & Satış Müdürü Ersan Kaynaş teslimat töreninde yaptığı konuşmada Ford Trucks’ın gerek yerli üretim olması gerekse de servis ve yedek parça ağının yaygınlığının bu seçimlerinde önemli bir etken olduğunu kaydetti. Ford Trucks araçların sağladığı yakıt tasarrufu ve sunduğu takas kolaylığını da göz önünde bulundurduklarını ifade etti.

Ağır ticari araç pazarının yerli gücü Ford Trucks

Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilen Ford Trucks modelleri, yurtiçi ve uluslararası taşımacılık ve inşaat alanında faaliyet gösteren müşterilerin beklentilerine uygun olarak; Ford Trucks’ın DNA’sında yer alan güç, konfor, verimlilik ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip olarak üretiliyor. Ford Trucks modelleri, kullanıcısına yüksek performans ve düşük yakıt tüketiminin konforunu güncel teknolojilerle bir arada yaşatıyor. Ağır ticari pazarının yerli gücü Ford Trucks modelleri Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda üretiliyor. Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda aynı zamanda çevre dostu Ecotorq motorun üretimi yapılıyor. Türkiye’nin kendi markasıyla kendi motorunu üreten ilk ağır ticari markası olan Ford Trucks, Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlamayı sürdürüyor.