DAF, Avrupa’da EcoDrive+ Eğitiminin sunumunu genişletti

Bu haber 29 Eylül 2020 - 21:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

DAF, Avrupa’da EcoDrive+ Eğitiminin sunumunu genişletti
DAF, EcoDrive+ Eğitimini Avrupa çapında sunuyor. Etkileşimli eğitim programı, yeni DAF kamyonların sürücülerine araçtaki sistemlerden en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını öğretir. Sonuç: yakıt tüketiminde önemli bir azalma, daha düşük bakım maliyetleri ve mutlu sürücüler.
Yeni bir DAF LF, CF veya XF’nin teslimatı, her zaman aracın özellikleri hakkında kapsamlı bir açıklamayla yapılır. Her şey açıklandıktan ve anahtarlar teslim edildikten sonra sürücü, DAF EcoDrive+ Eğitim programı için bir kupon da alır. Bu kupon altı ay boyunca geçerlidir ve sürücü bunu kendi kamyonunda yoğun bire bir eğitim oturumuna katılmak için kullanabilir. Eğitim, DAF tarafından eğitilmiş ve sertifika verilmiş bir eğitmen tarafından sağlanır.
Her damla dizelden maksimum performans
DAF Driver Academy’den Pascal Hochstenbach şöyle açıklıyor: “Her yeni DAF kamyonunda, daha verimli, daha güvenli ve rahat bir sürüş sağlayan birden fazla sistem bulunur. Bu sistemlerin bazıları isteğe bağlıdır. Yalnızca bunları nasıl kullanacağınızı bildiğinizde her damla dizelden maksimum performans elde edebilirsiniz.”
Daha az aşınma ve yıpranma
Motor freninin ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi sistemlerin nasıl doğru şekilde kullanılacağını bilmek frenlerde daha az aşınma ve yıpranma ek avantajını sağlarken, ACC ve AEBS gibi sistemler yol güvenliğinin artırılmasına yardımcı olur. Hochstenbach: “Ayrıca kamyonlarını tam anlamıyla tanıyan sürücüler kamyonlarını sürmekten çok daha fazla zevk alıyor. Bu da DAF EcoDrive+ Eğitim programını, harcanan zamanın karşılığını alma yönünden değerli kılıyor.”
%10 daha verimli
EcoDrive+ Eğitim programının tamamlanması genellikle bir gün sürer ve hem teorik hem de uygulamalı eğitim içerir. “Eğitim programına katılan sürücülerimiz kamyonlarını en az %10 daha verimli kullanıyor. Etkileyici bir yatırım getirisi,” diye belirtiyor Polonya’daki BATIM şirketinin Taşıma Direktörü Marek Gunia. “Araçlarımın hasarlarında kayda değer bir azalma olduğunu da fark ettim. EcoDrive+, sürücülerin becerilerini ve çeşitli araç sistemleri hakkındaki bilgilerini geliştiriyor. Bu da sürücülerimin işlerini daha iyi yapmalarını sağlıyor ve onları işlerini yaparken fark edilir derecede daha mutlu kılıyor.”
Sunum
Fransa, Almanya, Polonya, Hollanda, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere çeşitli yerlerde yeni bir DAF kamyona sahip sürücülere bu eğitim standart olarak sunulmaktadır. Yerel Covid 19 önlemlerine bağlı olarak DAF, EcoDrive+ Eğitim programını yakın gelecekte tüm Avrupa’da daha da ileriye taşıyacak.
DAF Trucks Türkiye, 2020 yılında satın alınan her tır için sadece Türk müşterilerine özel bir sürücü eğitim kuponu (ücretsiz) veriyor !!

Fotoğraf başlığı
DAF EcoDrive+ Eğitim programı, yakında tüm Avrupa’da erişilebilir olacak. Eğitimde yer alan sürücüler için sunulan avantajlar arasında daha verimli sürüş ve daha yüksek seviyede iş memnuniyeti yer alıyor.

DAF Trucks N.V. dünyanın en büyük ağır hizmet kamyonu üreticilerinden biri olan Amerikan PACCAR Inc. şirketinin alt kuruluşudur ve lider hafif, orta ve ağır hizmet tipi kamyon üreticisidir. DAF her taşıma uygulamasına yönelik doğru aracı sunmak için kapsamlı bir çekici ünitesi ve mesleki kamyon serisine sahiptir. Ayrıca DAF lider bir hizmet sağlayıcısıdır: MultiSupport onarım ve bakım sözleşmeleri, PACCAR Financial’ın sunduğu finansal hizmetler ve PACCAR Parts’ın sunduğu birinci sınıf parça teslim hizmeti bunlara dahildir. Bunun yanı sıra DAF, dünya çapında otobüs ve şehirler arası otobüsler için dingil ve motor gibi bileşenleri geliştirir ve üretir. DAF Trucks N.V. Hollanda Eindhoven’da, Belçika Westerlo’da, Birleşik Krallık Leyland’da ve Brezilya Ponta Grossa’da üretim tesislerine sahiptir ve Avrupa’da ve daha ötesinde 1100 bayisi ve servis noktası bulunmaktadır.