Castrol Türkiye,Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’na katıldı

Bu haber 29 Nisan 2019 - 9:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Castrol Türkiye,Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’na katıldı

Yerli kömür üretiminin en çevreci teknolojilerle nasıl artırılabileceğinin tartışıldığıTemiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda, sektörün sorun ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.Fuarda konuşma yapan Castrol Türkiye Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül, Castrol’ün Türkiye’nin sanayicilerine ve üreticilerine sunduğu katma değerli hizmetleri fuar katılımcılarıyla paylaştı.

 

Sektörünün öncü şirketleri arasında yer alanCastrol, düzenlenen önemli organizasyonlarda sözsahibi olmaya devam ediyor. 18 – 19 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) katkılarıyla 3. düzenlenen Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı’nda, Castrol Türkiye Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül dikkat çekenbir konuşma gerçekleştirdi. Yerli kömür üretiminin en çevreci teknolojilerle nasıl artırılabileceğinin tartışıldığı çalıştayda, sektör sorunlarıüzerine çözüm önerileri masaya yatırılırken Karagül; Castrol’ün kömür, çimento, ağır sanayi ve üretim alanında faaliyet gösteren şirketlere yönelik katma değerli hizmetleri katılımcılarla paylaştı.

 

‘‘360 derece çözüm ortaklıkları geliştiriyoruz’’

Türkiye’deki güçlü yapısıyla iş ortaklarına sunduğu 360 derece çözümlerden bahseden Aslı YetkinKaragül, ‘‘Castrol Türkiye olarak 120 yıllık köklü bir kurum mirasının temsilcisiyiz. 150 ülkede faaliyet gösteriyor, bu büyük deneyimi dünyanın dört bir köşesine götürüyoruz. Türkiye’de de çok güçlü bir yapılanmayla yarım asırdan uzun bir süredir varlığımızı sürdürüyor ve 360 derece çözüm ortaklıkları geliştiriyoruz. Bizim işimizin odağında müşterimizin beklentileri ve ihtiyaçları var. Bu yüzden, ana işimizdeki uzmanlığımızı büyütürken, hizmet verdiğimiz müşterilerimize ekstra fayda sağlayacak yöntemler geliştirmenin önemine inanıyoruz. Bu doğrultuda da kendimizi ve hizmetlerimizi geliştiriyoruz.Geniş ürün gamımız her alan için doğru madeni yağı sunmamızı sağlarken, iş ortaklarımıza sunduğumuz katma değerli çalışmalarımızla da operasyonel maliyetlerini en aza indirmelerine destek oluyoruz. Verimlilik, sürdürülebilirlik ve düşük karbon salımı konusunda öncü bir kuruluş olarak iş ortaklarımıza da bu alandadestek veriyoruz..Motor yağı dışındaki hizmetlerimizle de olası problemleri öngören çözümler sağlıyoruz.Önleyici bakım hizmetimiz sayesinde ekipmanı revizyona almak ya da parça değiştirmek zorunda kalmadan, düşük maliyetle, koruyucu önlemler sunuyoruz.Castrol olarak sektöre ve iş ortaklarımıza katkı sağlayacak her türlü yeniliğin izinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Castrol Hakkında

Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, yenilikçilik ve öncü isimlerin hayallerini gerçekleştirme konusunda gurur duyduğu bir mirasa sahip. Araç üreticileri ile ortak mühendislik felsefesiyle birleştirdiği üstün performans tutkusu, Castrol’ün 100 yıldan fazla süredir karada, havada, denizde ve uzayda yakalanan teknolojik başarıların merkezinde yer alan yağlar üretmesini sağlıyor. Otomotiv, motosiklet, ağır vasıta ve endüstriyel yağları ile en yüksek teknolojiyi sunan Castrol aynı zamanda 1960’lardan bu yana NASA’nın uzay projelerinde kullanılan makine yağlarınısağlıyor. Bugün, şirketin Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC ve Castrol VECTON, Castrol CRB Turbomax ve endüstriyel özel ürünler de dahil olmak üzere yüksek performans sergileyen madeni yağlarının çoğu dünya çapında 150’den fazla ülkede kullanılıyor.