Allison Transmission, toplu taşıma için gelişmiş ürün yelpazesini Busworld 2020’de sergileyecek

Bu haber 27 Şubat 2020 - 22:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Otobüsler için en geniş tam otomatik şanzıman ve tahrik sistemleri yelpazesini sunan Allison, Busworld Turkey 2020’de gelişmiş teknolojilerini sergileyecek.

Allison Transmission, 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Busworld Turkey Fuarı’nda midibüsler ve şehir içi otobüsler için sunduğu tam otomatik şanzıman teknolojilerini sunacak. (Hall 10, Stand C18)

Turizm ve personel taşımacılığı alanında kullanılan 7 ve 8 metre midibüslerden, 12 metre şehir içi otobüslere ve şehirlerarası seyahat otobüslerine kadar geniş tahrik sistemleri yelpazesi sunan Allison Transmission, Busworld’de T2100 xFETM ve T3270 xFETM tam otomatik şanzımanlarını sergileyecek.

Allison xFE şanzımanlar, FuelSense® Max paketi ve optimize edilmiş dişli oranları sayesinde düşük motor devirlerinde yüksek viteslerde sürüşe imkan vererek, tüm hızlarda yakıt tasarrufu sağlıyor ve düşük emisyon seviyelerine ulaşılmasına katkıda bulunuyor. Araç durduğunda vitesi otomatik olarak boşa alan Neutral at Stop teknolojisi, trafiğin ve dur-kalkın yoğun olduğu güzergahlarda verimliliği arttırıyor.

Yolcular için konforlu ulaşımı, otobüs şoförleri için de sürüş kolaylığını garanti eden Allison tam otomatik şanzıman, taşımacılık profesyonellerinin toplam sahip olma maliyetlerini düşürmelerine de katkı sağlıyor. Türkiye’de daha konforlu bir şehir içi ulaşımı için tam otomatik şanzıman kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediklerinin altını çizen Allison Transmission Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Burak Kazar, fuar öncesi yaptığı açıklamada; “Allison olarak otobüs ve taşımacılık alanında profesyonelliğimizi, ürünlerimiz ile yolcuların konforunu arttırmak, sürücülerin görevlerini kolaylaştırmak, taşımacılık profesyonellerinin verimliliklerini ve karlılıklarını arttırmak için sunuyoruz. Patentli teknolojilerimiz sayesinde sektörde liderliğimizi korurken Türkiye’de de taşımacılık alanında ürün ve teknolojilerimiz, takdir ediliyor” diye belirtti.

Allison’ın patentli Kesintisiz Güç TeknolojisiTM, sürücüler için dar, trafiğin yoğun olabildiği şehir içi sokaklarda üstün ivmelenme, hızlanma ve manevra kabiliyeti sunuyor. Allison’ın tamamen hidrolik tork konvertörü, minimum aşınma ve yıpranma ile otobüslerin çalışma süresini maksimuma çıkartıyor. Ayrıca, masraflı ve zaman alan debriyaj değişimi gerektiren manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlara kıyasla düşük bakım ve onarım gereksinimleri sayesinde işletme giderlerinde tasarruf yapılmasını sağlıyor.

Allison tam otomatik şanzımanların CNG ve LNG gibi doğal gaz motorları ile mükemmel bir uyum sağladığını da belirten Kazar; “Allison’ın Kesintisiz Güç TeknolojisiTM, bu özel motorlar için üstün bir ivmelenme ve hızlanma sunuyor. Tork konvertörü, motor torkunu çoğaltarak güç kaybını engelliyor ve motor torkunu artırıyor. CNG ve LNG motorlar için manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanların verimli sonuçlar sunması pek mümkün değil. Bu nedenle Türkiye’de de doğal gazlı araçlar için teknolojilerimizi sunuyoruz” şeklinde açıkladı.

Allison Transmission hakkında
Allison Transmission (NYSE – New York Borsası: ALSN), orta ve ağır ticari araçlar için dünyanın en büyük tam otomatik şanzıman üreticisidir. Allison şanzımanları, atık, inşaat, itfaiye ve acil durum, dağıtım, otobüs, karavan, savunma ve enerji gibi farklı alanlardaki uygulamalarda kullanılmaktadır. 1915’te kurulan Allison’ın Genel Müdürlüğü Indianapolis, Indiana, A.B.D.’dedir ve dünya çapında yaklaşık 2,700 çalışanı bulunmaktadır. 80 ülkede faaliyet gösteren Allison Transmission’ın, Çin, Hollanda ve Brezilya’da merkez ofisleri ve Hindistan, Macaristan ve Amerika’da üretim tesisleri yer almaktadır. Allison dünya çapında 1,400 distribütör ve bayi lokasyonuna sahiptir. Allison hakkında daha fazla bilgi, allisontransmission.com’dan edinilebilir.